۴ ایرلاین در لیست تحریم جدید آمریکا
کد خبر: ۱۱۰۰۹۷
تاریخ انتشار: 2018 May 25    -    ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴

دولت آمریکا در اقدامی علیه ۴ ایرلاین ایرانی، تحریم‌های جدیدی را علیه چند شرکت ایرانی و ترک و تعدادی از هواپیما‌های متعلق به ایرلاین‌های ایرانی وضع کرد.

به گزارش رویترز، بنابر ادعای وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت‌های هدف تحریم‌های جدید، با شرکت‌های ماهان ایر و معراج ایر مرتبط بوده اند. همچنین دولت آمریکا تعدادی از هواپیما‌های این ۲ شرکت و هواپیما‌هایی متعلق به شرکت‌های کاسپین و پویا ایر را نیز هدف تحریم قرار داده است.

بر اساس ادعای وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت ماهان ایر نقش مهمی در ارسال نیرو و تجهیزات به سوریه جهت کمک به حکومت بشار اسد ایفا کرده است.

شرکت ماهان ایر در سال ۲۰۱۱ نیز به بهانه حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته بود.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «کشور‌ها و شرکت‌های سراسر جهان باید ریسک‌های مرتبط با اعطای اجازه فرود و ارائه خدمات هوانوردی به ایرلاین‌های ایرانی که در صدور تروریزم به منطقه نقش دارند را مد نظر قرار دهند.»

همچنین گفته شده شرکت‌های اضافه شده به فهرست تحریم ها، در تامین قطعات و خدمات مورد نیاز ۴ ایرلاین ایرانی ماهان، کاسپین، معراج و پویا نقش داشته اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۳۱ فروند هواپیمای متعلق به شرکت‌های هواپیمایی ماهان، معراج، کاسپین و پویا ایر را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است. ۵ فروند از این هواپیما‌ها متعلق به معراج، ۹ فروند متعلق به کاسپین، ۵ فروند متعلق به پویا ایر و ۱۲ فروند متعلق به ماهان هستند.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار