نظر الیوراستون درباره سفرش به ایران +عکس
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۰۸۴۸۵
تاریخ انتشار: 2018 May 09    -    ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
الیور استون پس از سفرش به ایران گفت: از موزه وحشتناک شکنجه‌های ساواک بازدید کردم که یادگاری از آخرین دوران شاه است و از تکنیک‌ها و آموزش‌های سازمان سیا بهره می‌برد.

الیور استون در فیس‌بوک پس از سفر به ایران نوشت: من ١٠ روز پیش برای سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در ایران بودم. جشنواره‌ای با بیش از ٣٠٠ فیلم از آسیای مرکزی، عراق، ایران، آلمان، روسیه و سایرین...

ایران کشوری است زیبا با مردمی خونگرم و فرهنگ و تاریخی که ٢٥٠٠ سال قدمت دارد. آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی، این سه کشور خطرناک و پرنفوذ، تقریباً هر روزه ایران را به دلایل خیالی مورد حمله لفظی قرار می‌دهند حال آنکه ما به روح توافق بین المللی سال ٢٠١٥ پایبند نیستیم.

ارتباطات بانکی با غرب هنوز هم برای ایران بسیار مشکل است. سعی شده اطمینان حاصل شود که پول به آن‌ها نمی‌رسد، با این حال آن‌ها از عهده مشکل برآمده اند (شاید از بازار سیاه؟) و در بازار مرکزی بزرگ و قدیمی، اجناسی از بیشتر نقاط جهان دیده می‌شود.

همچنین از موزه وحشتناک شکنجه‌های ساواک بازدید کردم که یادگاری از آخرین دوران شاه است و از تکنیک‌ها و آموزش‌های سازمان سیا بهره می‌برد.

از موزه صلح هم بازدید کردم که یادبود ساده، ولی پراهمیت سلاح‌های شیمیایی است که در جنگ عراق در سال ١٩٨٠-١٩٨٨، ٦٠هزار سرباز ایرانی را کشت و ٢٠٠هزار مجروح به جای گذاشت. جنگی که صدام حسین، متحد آن روز‌های ما، در آن با مساعدت ما از سلاح‌های کشتار جمعی، گاز خردل و امثالهم برای حمله به ایران استفاده کرد. من همچنین با مجروحان سلاح‌های کشتار جمعی ملاقات کردم. شوکه‌کننده بود؛ و آن وقت ما در سوریه و عراق استفاده از سلاح کشتار جمعی را به طرف مقابل نسبت می‌دهیم. ما عاشق جنگ شیمیایی هستیم، البته با واسطه. خیلی حال بهم زن است.

چندان که در کنفرانس خبری ام گفتم آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی به برنامه فعلی شان برای تجزیه سوریه، انهدام ایران و حتی فراتر از این، ویران کردن خاورمیانه ادامه می‌دهند. این‌ها خیلی مخوف است، ولی همگی دستاورد بازی‌ای است که از دوران بوش طرح‌ریزی شد.
 
نظر الیوراستون درباره سفرش به ایران +عکس

مشرق

bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv