امین حیایی، یک مرد خردادی
کد خبر: ۱۰۷۵
تاریخ انتشار: 2015 May 26    -    ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۹
با وجود نزدیک شدن به آدم‌ها از اینکه دیگران سر از کارشان در بیاورند خوششان نمی‌آید و تا حدودی آب زیرکاه هستند. اما از خصوصیات مشترک متولدین خرداد که بگذریم مردان متولد این ماه آرام، مردم‌دار و خوش صحبت‌اند. ذوق هنری آن‌ها فراوان و قوه تخیل و رویاپردازیشان بسیار است.

دو شخصیتی بودن آن‌ها بسیار معروف است به حدی که پیش‌بینی آن‌ها در لحظه، کار چندان ساده‌ای نیست. امین حیایی متولد این ماه است و از نگاه همسرش، نیلوفر خوش‌خلق تقریبا تمام ویژگی یک مرد خردادی را دارد.
امین حیایی، یک مرد خردادی

در عصبانیت ترسناک می‌شوند

مرد متولد خرداد صبور، مهربان و آرام است؛ تا جایی می‌توانید روی محبت او حساب کنید. خردادی‌ها با وجود اینکه افرادی محکم و منطقی هستند اما در بیشتر مواقع نیاز به راهنمایی و پشتیبانی نزدیکانشان دارند؛ تا جایی که همین مساله باعث قوت قلبشان می‌شود؛ پس زمانی که با شما حرف می‌زنند، شنونده خوبی برایشان باشید. زرنگی و آدم‌شناسی از مشخصات مهم دیگر متولدین این ماه است. آن‌ها در انتخاب شریک کار و زندگی بسیار حساس و ریزبین هستند و گاهی بیش از حد مته به خشخاش می‌گذارند و موفق هم نمی‌شوند.

نیلوفر خوش‌خلق در باره شریک زندگی‌اش می‌گوید: «از ابتدا تا به امروز خارج از فعالیت‌های هنری و شغلی‌ که با هم داشتیم تقریبا در تمام تصمیمات و داستان‌های مهم مشترکمان با هم همفکری و انتخاب داشته‌ایم. علاقه‌ای که امین به مشورت دارد همیشه برایم دلنشین است چرا که احساسی از امنیت و اعتماد را به من القا می‌کند. او در بحث‌ها کاملا منطقی است و به معنای واقعی شریک است اما عصبانیت‌هایش هم در کار یا شرایط سخت واقعا ترسناک است؛ گرچه این عصبانیت دیر به دیر اتفاق می‌افتد.»
امین حیایی، یک مرد خردادی

خوش‌صحبت و محبوب

اگر در بین عزیزانتان مردی خوش‌مشرب و معاشرتی می‌شناسید که با خوش سر و زبان بودنش زبانزد خاص و عام است شک نکنید که او خردادی است. متولدین این ماه عاشق جمع‌های دوستانه و ‌مهمانی‌های خانوادگی هستند و از آنجاکه انعطاف‌پذیری خوبی در برخورد با دیگران دارند با هر تیپ شخصیتی کنار می‌آیند. مسافرت رفتن با آن‌ها لذت‌بخش‌ترین کار دنیاست؛ اگر چه باید منتظر غر‌ها و کنایه‌های‌گاه و بیگاه آن‌ها باشید چون آن‌ها اصولا مو را از ماست بیرون می‌کشند.

اما در عوض مرد خردادی جذاب و خوش‌صحبت است و تشنه معاشرت و گفت‌وگوست و به همین خاطر هم مورد توجه دیگران قرار می‌گیرد و در محافل و مجالس با او گرم می‌گیرند؛ «امین دقیقا در بیشتر دوره همی‌ها شخصیت محبوب جمع است تا جایی که وقتی در جایی حضور ندارد همه به خوبی جای خالیش را حس می‌کنیم. کلا امین یک جا بند نمی‌شود که فکر کنم این ویژگی‌اش هم به خاطر خردادی بودنش است.» از طرفی هم باید خودتان را با تغییرات سریعی که یک خردادی به برنامه‌هایش می‌دهد، هماهنگ بکنید؛ چراکه آن‌ها تصمیمات رعدآسایی می‌گیرند و در انجام آن هیچ چیز مانند تاخیر خشمگینشان نمی‌کند.

بدقول و تخیلی


یکی از ویژگی‌های مشترک متولدین خرداد که خیلی‌ها از آن شاکی‌اند بدقولی‌های‌گاه به‌گاه آنهاست. از آنجاکه آن‌ها قوه تخیل بسیار و طبعی تنوع‌پرست و حادثه جو هم دارند، گاهی قول و قرارهایی و وعده و وعیدهایی می‌دهند که نمی‌توانند به آن عمل کنند و به همین جهت معمولا بدقولی‌های خردادی‌ها از دیگر مردان بیشتر است.

همسر امین حیایی درباره این ویژگی او این طور توضیح می‌دهد: «خیلی پیش آمده که امین حرفی را بزند و بعد فراموش کند. اما معمولا موضوع آن قدر جدی نبوده که مشکل‌ساز شود. از طرفی اصلا بدقول هم نیست و قول و قرار‌هایش را با جدیت پیگیری می‌کند. اما من هم بشخصه از فراموشکار و بدقول بودن متولدین این ماه زیاد شنیده‌ام ولی خب امین از آن دسته نیست.»

امین حیایی، یک مرد خردادی
با سلیقه ‌و خوش ذوق

در اینکه متولدین این ماه هنردوست و باذوق هستند شکی نیست اما این ویژگی در برخی بسیار پررنگ‌تر از دیگران است. در کارشان زبردستی و مهارت خارق‌العاده‌ای دارند و عاشق ظریف کاری‌های یک اثر هنری‌اند و می‌توانند چندین ساعت خودشان را با آن مشغول کنند. حالا این اثر هنری می‌تواند یک قطعه موسیقی باشد یا یک مجسمه یا نقاشی.

از دیگر مشخصه‌های خردادی‌ها توانایی آن‌ها در انجام چندین کار با هم است؛ ویژگی‌ که این بازیگر در این سال‌ها به خوبی آن را ثابت کرده است. اما نیلوفر خوش‌خلق درباره این ویژگی همسرش معتقد است: «از زمانی که امین را می‌شناسم خاطرم نمی‌آید که او را بیکار دیده باشم. او همیشه با کاری خود را مشغول می‌کند؛ مثلا در کنار بازیگری به نواختن گیتار، ورزش و مطالعه می‌پردازد و به تازگی در کافه وانیل به من هم کمک می‌کند و همیشه وقتش با این کار‌ها حسابی پر است. تا جایی هم که من می‌دانم خردادی‌ها عاشق بازی‌ها و کارهای فکری هستند و از سکون و تنبلی بیزارند.»

مرموز و تودار


مرد خردادی علاقه دارد که مرموز جلوه کند؛ تا جایی که چندگانگی اخلاق و رفتار او در بیشتر مواقع هم به همین دلیل است. اغلب کسانی هم که با او سر و کار دارند، همیشه گیج و سردرگم هستند که در دلش چه می‌گذرد و قصد و نیت او چیست. متولد این ماه میلی ندارد که کسی حتی همسرش یا صمیمی‌ترین دوستش به ضمیر شخصی و خلوت دل او راه پیدا کند. راز درونی‌اش را با هیچ کس در میان نمی‌گذارد؛ پس اگر دوست چنین مردی هستید، بهتر است که برای گشودن این صندوق اسرار پافشاری نکنید چون معمولا باید او را به حال خود بگذارید.

امین حیایی هم به گفته همسرش گاهی خلوت خودش را می‌خواهد. او می‌گوید: «با اینکه ما لحظات مشترک زیادی داریم اما زمان‌های زیادی هم هست که امین را ساکت و در فکر فرو رفته می‌بینیم.»
منبع: خبرنو
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر