آناهیتا نعمتی: چگونه با آبروی یک هنرمند بازی می‌کنند؟
کد خبر: ۱۰۷۴
تاریخ انتشار: 2015 May 26    -    ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۲
«مدت هاست که از حاشیه‌ها به دورم و گاهی از اخبار سینمایی مطلع می‌شوم و آن‌ها را پیگیری می‌کنم اما در این وانفسای سینمای ایران چه بخواهید و نخواهید برای شما حاشیه ایجاد می‌کنند. در طول این سال‌ها هیچ وقت نگذاشتم کسی وارد حریم خصوصی من شود اما گویا عده قلیلی از تازه وارد‌ها و خبرنگارنما‌ها از ورود به حریم خصوصی بازیگران لذت می‌برند و کاری جز سرک کشیدن به زندگی خصوصی هنرمندان و انتشار مطالب خلاف واقعیت ندارند.

آناهیتا نعمتی: چگونه با آبروی یک هنرمند بازی می‌کنند؟

تاکنون درباره زندگی شخصی و خصوصی‌ام با هیچ رسانه‌ای صحبت نکردم و نخواهم کرد با این حال چند وقت پیش مصاحبه‌ای پیرامون فعالیت‌های سینمایی‌ام با رسانه‌ای داشتم و در آنجا صحبت‌هایی کردم که وارونه جلوه دادند. به تازگی هم مطلع شدم رسانه دیگری مطالب خلاف واقعیتی درباره زندگی خصوصی من و دخترم رایکا پورعرب منتشر کرده که پیگیر ماجرا شدم و به دروغ گفتند که ما صحبت‌های شما را از مرور در صفحه‌های اینترنتی به دست آوردیم.

نمی‌دانم این همه بی‌اخلاقی از کجا نشات می‌گیرد؟ اینگونه افراد دم از حرمت قلم می‌زنند اما در واقعیت خلاف آرمان‌های خود عمل می‌کنند. آن‌ها چطور به خود جرات می‌دهند با آبروی یک هنرمند این چنین بازی کنند و زندگی یک دختر بچه ١٢ ساله را تحت الشعاع قرار دهند. گاهی اوقات بهتر است انسانیت را چاشنی کار خود کنیم و به تبعات کاری که می‌خواهیم انجام دهیم، فکر کنیم. بد نیست، کمی مهربان باشیم و هر مطلب نادرستی را برای جذب مخاطب منتشر نکنیم.

پیش از این شاهد چنین رفتارهای غیر انسانی با همکاران دیگرم بودم و فکر نمی‌کردم که من هم روزی اسیر این ماجرا‌ها شوم و بخواهیم در این زمینه یادداشتی منتشر کنم. همیشه زندگی خصوصی هنرمندان برای مخاطبان عام جذابیت داشته است و بازیگران نجیب سینمای ایران در معرض خطراتی از این قبیل قرار داشتند، بار‌ها و بار‌ها شاهد بودیم که فعالان سینمایی، کارگردانان و بازیگران از شرایط موجود در انتشار برخی از خبرهای خلاف واقعیت گلایه کردند.

تا چه زمانی باید شاهد باشیم که هر بار یکی از بازیگران لب به سخن بگشاید و از کسانی که حرمت نگه نمی‌دارند و وارد حریم شخص آن‌ها می‌شوند، گلایه کند؟ این همه بی‌رحمی بس است، بازیگران هم همانند دیگر انسان‌ها هستند اما به دلیل حرفه‌ای که دارند بیشتر ضربه می‌خورند. در طول سال‌هایی که از فعالیت حرفه ای‌ام در سینمای ایران می‌گذرد تمام تلاشم را کردم که اسیر حاشیه‌ها نشوم و از آن‌ها دوری کنم.

این را هم بگویم که هیچ‌گاه با کسانی که با جان و دل در عرصه مطبوعات کار می‌کنند، مشکلی نداشتم، همیشه نظر منتقدان برایم مهم بوده است و اگر نقد منفی نسبت به بازیگری من در فلان فیلم داشتند به نظرشان احترام گذاشتم. روی سخن من با کسانی است که می‌خواهند به زندگی خصوصی من سرک بکشند و وارد حریم شخصی‌ام شوند.»
منبع:خبرنو
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار