"کامنت" عامل جدید از هم پاشیدگی خانواده شد!
کد خبر: ۱۰۶۳۱
تاریخ انتشار: 2015 September 10    -    ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۰
همه چیز از یک کامنت شروع شد ! آقایی تعریف می کرد:من و همسرم هشت سال است که با هم زندگی می‌کنیم. او خانه‌دار است و به کلاس‌های مختلف زبان، ورزش و... می‌رود. کار من زیاد است و اصولا شب‌ها دیر به منزل می‌آیم. زندگی خوبی داشتیم و مشکل خاصی تا چند وقت پیش وجود نداشت.


همسرم به دلیل تنهایی و برای این که حوصله‌اش سر می‌رود، در شبکه‌های اجتماعی متفاوتی عضو است و من با این موضوع مشکلی نداشتم تا این که چند وقت قبل یکی از دوستانم که عکس همسرم را دیده بود، به من گفت همسرتان در فلان شبکه اجتماعی خیلی فعال است. حس کنجکاوی‌ام باعث شد تا من نیز برخلاف میل همیشگی‌ام که حوصله فضاهای مجازی را ندارم، عضو شبکه شوم و همسرم را در این فضا رصد کنم. باورم نمی‌شد که این همه مرد برای او کامنت‌های عاطفی می‌گذارند و او هم جواب همه را می‌دهد. حتی من نمی‌دانستم چنین عکس‌هایی از خودش را در آنجا قرار داده. همین موضوع باعث اختلاف و دعوای شدیدی بین ما شد ...


احمد داوودی روانشناس و مددکار اجتماعی ، در پاسخ به اینکه چرا خانم های متاهل اجازه می دهند مردان غریبه در شبکه های اجتماعی برایشان کامنت بگذارند گفت :این ها همان تهاجم فرهنگی بی حد و مرزی است که وارد فرهنگ اصیل و غنی و ریشه دار تاریخی شده است. 


وی در ادامه اظهار داشت : آسیب هایی که از این طریق به خانواده و اجتماع وارد شده عبارت اند از :

1. از بین رفتن اعتماد بین زن و مرد

2. از بین رفتن شرم و حیا و خویشتن داری زن و مرد

3.سست شدن باورهای درست و ریشه دار اجتماع ایرانی

4. ایجاد چند رویی و حیله و فریب کاری بین زن و مرد ، که هر کدام از زن و مرد حرفشان با عملشان تطابق ندارد.

5. سردرگمی و فرو رفتن در لاک ارضاهای شخصی بدون حد و مرز برای خود

6. بازی و به نمایش در آوردن زندگی زن و مرد دور از یکرنگی و یک دلی و ...


داوودی روانشناس و مددکار اجتماعی در ادامه گفت : بزرگان و دانشمندان اصیل خانواده و زندگی می گویند :  با ازدواج ، دو جسم در یک روح می شود اما با تاسف فراوان با این ترفند غربی دو جسم در چندین روح خیالی و نیرنگ و فریبکاری می شود.

وی ادامه داد: باید بدانید اگرهمسرتان توجه و محبت شما را به اندازه کافي دريافت نکند، حضور او در اين مکان‌ها مي‌تواند بسيار خطرناک و پرحاشيه باشد ،پس مسئولین و نهاد آموزش خانواده و دست اندرکاران سازندگان اجتماع سالم باید هوشیارانه عمل کنند تا این ترفند مخربانه غرب را خنثی کرده و جلوی از هم پاشیدگی خانواده ها و در نهایت به سالم سازی اجتماع اصیل ایرانی همت بورزند.

داوودی در پایان متذکر شد : بهار با همه رنگارنگی خودش یک پیام دارد و آن هم یکرنگی است ، پس خانم ها و آقایان متاهل در زندگی با هم یکرنگ و یک دل باشید تا پایداری زندگی تان دو چندان شود.

باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر