هزینه 6 میلیارد تومانی برای نگهداری فرودگاه
کد خبر: ۱۰۴۸۹
تاریخ انتشار: 2015 September 09    -    ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰
 مدیر فرودگاه خرم‌آباد از هزینه‎ی 6 میلیارد تومانی در هر سال برای نگهداری این فرودگاه خبر داد.

«اسفندیار کیانی‌»، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس صورت‌های مالی، هر سال فقط برای نگهداری فرودگاه خرم‌آباد حدود 6 میلیارد تومان هزینه پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به هزینه‎ی زیاد نگهداری تجهیزات و امکانات فرودگاه و ضرورت توجه بیشتر به تأمین منابع مالی فرودگاهی در برنامه ششم توسعه کشور، خاطرنشان کرد: این 6 میلیارد تومان، جدا از سرمایه‌گذاری جدید است، در حالی‎که تجهیزات و دستگاه‌های کمک ناوبری به‎شدت و با سرعت در حال گذر هستند و دوره‌ی عمر تکنولوژی این تجهیزات کوتاه است.

کیانی بابیان این‌که شرکت فرودگاه‌های کشور برای به‌روزرسانی این دستگاه‌ها و تجهیزات سالانه میلیاردها تومان باید هزینه کند، یادآور شد: به‌طور مثال، دستگاه کمک ناوبری VOR این فرودگاه مربوط به دهه 70 بوده و به تازگی یک‎دستگاه به‌روز و جدید به نام DVOR با قیمت حدود 650 هزار یورو خرید٬ نصب و جایگزین دستگاه پیشین شده است.

مدیر فرودگاه خرم‌آباد افزود: هم‌چنین سامانه‌ی روشنایی باند فرودگاه بیش از 30 سال عمر دارد و هم‌اکنون تعویض آن در دستور کار شرکت فرودگاه‌های کشور قرار گرفته و مناقصه آن در حال برگزاری است. این سامانه اکنون بیش از 4 میلیارد تومان برآورد و تأمین اعتبار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال 93 بیش از 2 میلیارد تومان بابت نوسازی تسمه‌نقاله‌ها، موتور ژنراتورها، تابلوهای برق و بهسازی خودروهای آتش‌نشانی و ده‌ها مورد دیگر هزینه‌ شده است.

ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر