علت درخواست نام مادر برای ثبت نام کارت ملی هوشمند
کد خبر: ۱۰۲۷۱۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2018 March 08    -    ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴

حمید پارسایی معاون فن آوری و اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال از حذف وارد کردن اطلاعات پدر، مادر و همسر(نام ، شماره ملی،شماره شناسنامه) از دستور کار ثبت نام کارت ملی هوشمند خبر داد و گفت:نام پدر در اطلاعات ثبت احوال وجود دارد از این رو برای تکمیل اطلاعات ثبت نام کارت ملی هوشمند وارد کردن نام مادر برای تکمیل اطلاعات فرد در دستور کار قرار گرفته است.

علت درخواست نام مادر برای ثبت نام کارت ملی هوشمند

وی با تأکید بر اینکه در گذشته نیز وارد کردن این اطلاعات اختیاری بود، گفت: وارد کردن این اطلاعات به شکل‌گیری پایگاه اطلاعاتی ما کمک‌ می‌کند اما از آنجایی که وارد کردن این اطلاعات برای مردم سخت بود آن را از دستور کار حذف کردیم‌.

پارسایی‌ در پاسخ به این سوال که در اطلاعات شناسنامه‌ای نام مادر نیز درج شده است پس باید نام مادر در پایگاه‌ اطلاعاتی ثبت‌ احوال نیز باشد، چرا اینگونه نیست؟ گفت: اطلاعات شناسنامه‌ای در پایگاه‌ اطلاعات‌ ثبت احوال وجود ندارد چون در شناسنامه‌های قدیمی این اطلاعات به صورت دستی وارد شده است.


کارت هوشمند ملی

 

معاون فناوری و اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال با اشاره به وارد کردن نام مادر در روند ثبت نام کارت هوشمند ملی گفت: وارد کردن نام مادر برای تطبیق‌ دادن آن با اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعاتی ثبت احوال برای کسب اطمینان بیشتر است.

پارسایی‌ در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه تمام ارگان‌ها از جمله بانک‌ها به پایگاه اطلاعاتی ثبت‌ احوال دسترسی‌ دارند چرا حذف وارد کردن نام پدر در دستور کار تمام ارگان‌ها قرار نمی‌گیرد؟ گفت: صدور کارت‌های ملی هوشمند برای رسیدن به همین مهم است همچنین در طرح حذف کپی شناسنامه‌ برای رسیدن به این امر تلاش شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه بانک‌ها به پرتال‌ ثبت‌ احوال دسترسی دارند گرفتن مشخصات‌ شناسنامه‌ای از مردم از دستور کار بانک‌ها حذف شده است و ما قدم به قدم سعی می‌کنیم تا به مرحله‌ای برسیم که تمام اطلاعات لازم در کارت‌ هوشمند ملی درج شود و در وقت فرد برای گرفتن خدمات صرفه‌جویی شود.

پارسایی گفت: برای رسیدن به آن مرحله کمی زمان لازم است و پس از آن نه تنها درج اطلاعات پدر بلکه درج اطلاعات خود فرد نیز لزومی ندارد.

باشگاه خبرنگاران

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
0
0
نام : دلمرده
شهرت: مرده متحرک نام پدر : مرحوم
نام مادر : مرحومه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار