راهکارهای ساده برای افزایش روحیه
کد خبر: ۱۰۲۷۰۲
تاریخ انتشار: 2018 March 09    -    ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
از نگاه کردن به اطراف تا اضافه کردن رنگ‌ها به زندگیتان، توصیه‌هایی آسان است که با به کار گیری آنها در زندگی خود می‌توانید احساس فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید؛ کارهایی ساده ولی مهم برای بالا بردن انرژی. سعی کنید هر یک ساعت یک بار برای پنج دقیقه هم که شده خودتان را حرکت دهید!

5 راه ساده برای افزایش روحیه  به گزارش «تابناک با تو»؛ از نگاه کردن به اطراف تا اضافه کردن رنگ‌ها به زندگیتان، توصیه‌هایی آسان است که با به کار گیری آنها در زندگی خود می‌توانید احساس فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید؛ کارهایی ساده ولی مهم برای بالا بردن انرژی.

هر یک ساعت یک بار حرکت کنید

سعی کنید هر یک ساعت یک بار برای پنج دقیقه هم که شده خودتان را حرکت دهید! هر جایی که هستید و قرار است زمان زیادی را آنجا سپری کنید، برای خودتان یادداشت بگذارید تا این کار را فراموش نکنید؛ مثلا روی کامپیو‌تر محل کارتان. بعد از ۵۵ دقیقه نشستن، از جایتان بلند شده و راه رفته یا از پله‌ها بالا و پایین بروید. اگر دفتر شخصی دارید، می‌توانید از یوگا کمک گرفته یا حرکات کششی انجام دهید. این استراحت کوتاه باعث راه اندازی مجدد ذهن شما شده و می‌تواند بهره‌وری را بالا ببرد.

5 راه ساده برای افزایش روحیه

خوابیدن را تمرین کنید!

تصور اینکه هر روز به جای خوابیدن تا دیروقت (حتی آخر هفته‌ها)، در یک ساعت خاص به رختخواب رفته و در یک ساعت مشخص بیدار شوید خیلی سخت است اما اگر شما این ریتم را تقویت کنید، مثلا ساعت ۱۱:۳۰ شب خوابیده و ۶:۳۰ صبح بیدار شوید، بدنتان به این رویه عادت خواهد کرد. با این کار بدنتان یاد می‌گیرد در حدود ساعت ۱۱ شب تولید ملانین را شروع کند تا احساس خواب به شما دست دهد و راحت‌تر و زودتر بخوابید، ساعت ۶ صبح هم هورمون‌های بیداری (سروتونین و کورتیزول) ترشح می‌کند تا راحت‌تر و بهتر بیدار شوید و از رختخواب دل بکنید! خوابیدن و بیدار شدن در این ساعات تلاش کمتری می‌خواهد. اگر باید دیر‌تر از ساعتی که برنامه‌ریزی کرده‌اید به رختخواب بروید، حتما سعی کنید ساعت بیدار شدنتان به هم نخورد.

5 راه ساده برای افزایش روحیه


سرتان را بالا بیاورید و به اطراف نگاه کنید

در محیط اطرافتان حضور داشته باشید. به دور و برتان نگاه کرده و به جای مشغول شدن با تلفن همراهتان، با دیگران تماس چشمی برقرار کنید. آسمان را نگاه کنید، به فردی که به شما بلیت قطار یا اتوبوس می‌فروشد نگاه کنید، و به کسانی که در کنار شما غذا می‌خورند توجه کنید. به جای اینکه سرتان را در گوشی فرو کنید، به اطراف نگاه کرده و بخشی از محیط باشید.

5 راه ساده برای افزایش روحیه

برای پا‌هایتان احترام قائل باشید

شما همهٔ روز را روی پا‌هایتان هستید، پس باید با آن‌ها مهربان باشید. وقتی در حال شستن ظرف‌ها هستید یا با تلفن صحبت می‌کنید، یک توپ تنیس برداشته و در حالی که کف پایتان را روی آن گذاشته‌اید برای پنج دقیقه پا را روی آن حرکت دهید و بعد این کار را با پای دیگر انجام دهید تا ماهیچه‌های کوچک ورزش کرده و انرژی بیشتری پیدا کنند. سعی کنید ساعاتی را که پاهایتان در کفش‌های نامناسب قرار دارد کاهش دهید. به عنوان مثال، کفش‌های پاشنه بلند نه تنها به پا صدمه می‌زنند، بلکه روی کل بدن از جمله زانو، باسن، ستون فقرات و گردن نیز اثرات منفی بر جای می‌گذارند.
برای تقویت و کشش ماهیچه‌های ساق پا، روی یک پا ایستاده و آن یکی را بالا بیاورید، برای چند ثانیه به همین حالت مانده و بعد پا را عوض کنید. ده بار این کار را تکرار کنید.

5 راه ساده برای افزایش روحیه

حال و هوایتان را رنگی کنید

رنگ‌ها تاثیری عمیق روی احساس شما در خانه دارند. چه رنگ دیوار باشد و چه رنگ رختخواب شما، فقط کافی‌ست دوباره درباره رنگ پنجره یا اشیای داخل آشپزخانه دوباره فکر کنید تا حال و هوای بهتری داشته باشید. مثلا رنگ بنفش تفکر بیشتری را سبب می‌شود، آبی آرامبخش است، سبز روشن در شما احساس امیدواری ایجاد می‌کند و نارنجی به شما شور و شوق می‌دهد. برای اینکه سطح انرژی شما در طول روز بالا برود و بهره‌وری بیشتری داشته باشید، سعی کنید اطرافتان را با رنگ قرمز پر کنید.

5 راه ساده برای افزایش روحیه

منبع: بیتوته

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار