10 ثانیه تا مرگ فاصله داریم؛ چه باید کرد؟!+فیلم
کد خبر: ۱۰۲۶۴۲
تاریخ انتشار: 2018 March 08    -    ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
چگونه هنگامی تنها هستید از حملات قلبی جلوگیری کنیم؛
نترسید، شروع کنید به سرفه کردن پی در پی و محکم قبل از هر سرفه یک نفس عمیق بکشید، سرفه باید عمیق وطولانی باشد مثل زمانی که می خواهید خلط را ازته سینه خود خارج کنید. نفس عمیق و سرفه باید پی در پی تکرار شود هر دو ثانیه یک بار بدون توقف، تا هنگامی که کمک برسد و یا قلب شما مجدداٌ به طور نرمال بزند.

10 ثانیه تا مرگ فاصله داریم؛ چه باید کرد؟!

 به گزارش «تابناک باتو»؛ بیشتر افراد زمانی دچار حملات قلبی می شوند که تنها هستنند، بدون هیچ کمکی. فردی که دچار حمله شده احساس از حال رفتگی می کند و تا از دست دادن هشیاریش تنها ۱۰ ثانیه فاصله دارد.

در مواقع سکته قلبی چه باید کرد؟

نترسید، شروع کنید به سرفه کردن بصورت پی در پی و محکم قبل از هر سرفه یک نفس عمیق بکشید، سرفه باید عمیق وطولانی باشد مثل زمانی که می خواهید خلط را ازته سینه خود خارج کنید. نفس عمیق و سرفه باید پی در پی تکرار شود هر دو ثانیه یک بار بدون توقف، تا هنگامیکه کمک برسد و یا قلب شما مجدداٌ بطور نرمال بزند.

نفس عمیق باعث ورود اکسیژن به داخل ریه های شما می شود و سرفه باعث می گردد به قلب شما فشار وارد شده و سبب چرخش خون میشود. این فشار باعث برگشت ریتم نرمال قلبی نیز می گردد و به این وسیله فردی که دچار حمله شده می تواند خود را به بیمارستان برساند.

در هنگام بروز سکته قلبی لطفاٌ به هر تعداد از افرادی که می توانید اطلاع دهید. این خبر می تواند جان آنها را نجات دهد. فکر نکنید چون سن شما زیر ۲۵ و یا ۳۰ است، شما مستعد حملات قلبی نیستید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار