محدودیت‎های ترافیکی ایام تعطیلات نوروز اعلام شد
کد خبر: ۱۰۲۵۲۹
تاریخ انتشار: 2018 March 07    -    ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای محدودیت‌های ترافیکی نوروز ۹۷ را اعلام کرد.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: با توجه به حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز ۹۷ و به منظور افزایش ظرفیت تردد در محور‌های مواصلاتی، تسهیل در عبور و مرور و ارتقای ضریب ایمنی از ۲۴ اسفند ماه ۹۶ تا ۱۷ فروردین ماه ۹۷ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های عبور و مرور در محور‌های مواصلاتی سراسر کشور اجرا خواهد شد.

بر این اساس عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، محور‌های کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محور‌هایی که ضرورت ایجاب نماید ممنوع است.

در همه محور‌های برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکر‌های حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌گردد که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آن‌ها اجرا می‌شود یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

همچنین تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ ۱۳ فروردین ۹۷ در کلیه محور‌های برون شهری کشور ممنوع است.

تردد کامیون‌های حامل کود شیمیایی در ایام تعطیلات به جز تاریخ‌های ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه و همچنین ۴، ۵، ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۷ با رعایت مقررات و ضوابط در جاده‌های سراسر کشور به جز محور‌های هراز و کندوان بلامانع است.

هموطنان برای آگاهی از محدودیت‌های محوری استان‌های مختلف می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور، تلفن گویا و پاسخگوی ۱۴۱، اپلیکیشن تلفن همراه ۱۴۱، رباط و تلگرام ۱۴۱ به آخرین اخبار و اطلاعیه‌ها دسترسی پیدا کنند.

پیامک ۱۰۰۰۴۱ و ۲۰۰۰۱۴۱ به طور شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به هموطنان و مسافران از آخرین وضعیت راه‌هاست.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار