گرفتن جواب «بله» از مهمان «دورهمی» +عکس
کد خبر: ۱۰۱۹۹۸
تاریخ انتشار: 2018 March 01    -    ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰

شب گذشته مهران مدیری در برنامه دورهمی، با علیرضا طلیسچی خواننده موسیقی پاپ کشورمان به گفتگو نشست.

تلاش مدیری برای گرفتن جواب «بله» از مهمان «دورهمی» +عکس

طلیسچی در ابتدا در پاسخ به سوال مدیری درباره علت خوشرویی‌اش گفت: همیشه لبخند می‌زنم. این در عکس‌های کودکی ام هم مشهود است. سعی میکنم همیشه لبخند بزنم و اثر مثبتی بر مخاطبان بگذارم.

وی با بیان اینکه ۱۳ سال از اولین کار حرفه‌ای من می‌گذرد، در خصوص آغاز فعالیت هنری خود بیان کرد: من آموزشی برای آواز ندیدم و کاملاً تجربی شروع کردم. فکر می‌کنم گوش کردن در کار ما خیلی مهم است. بعد از اینکه متوجه علاقه ام شدم، کار را به صورت آکادمیک شروع کردم و در دانشگاه رشته موسیقی خواندم.

طلیسچی با اشاره به برگزاری کنسرت هایش گفت: سعی می‌کنم تا جایی که در توانم باشد اجرای کنسرت داشته باشم و الحمدلله در سال ۹۶ پنج سانس کنسرت در تهران داشتیم و در شهرستان‌ها هم خوب بود.

وی با اشاره به اینکه تنها یک آلبوم موسیقی دارد، اظهار کرد: ساخت آلبوم اولم تا سال ۹۵ طول کشید و من یک آلبوم هم بیشتر ندارم. بیشتر کارهایم را خودم می‌سازم و با اینکه مدت زمان زیادی است، وارد موسیقی شدم، اما با خوانندگان امروز رقابت می‌کنم.

وی درباره بی‌حاشیه بودنش اظهار کرد: هیچ وقت در حاشیه نبودم و کلاً کاری به کسی ندارم و کسی هم کاری به کارم ندارد. سعی می‌کنم از هرچیزی که اخلاق خودم نمی‌پسندم، دوری کنم. خیلی اخلاق مدارم و همیشه محتاط بودم. به نظرم بیان کردن یکسری از حرف‌ها خوب نیست.

طلیسچی در خصوص باندبازی در موسیقی گفت: ما در موسیقی باند به معنای واقعی آن را نداریم؛ یکسری فعل و انفعالات اتفاق می‌افتد و گاهی یک نفر که در موسیقی ۱۰۰ در ۱۰۰ نیست، به اوج می‌رسد و در مقابلش آن کسی که حرفه‌ای است در جا می‌زند.

طلیسچی ابتدا از پاسخ به سوال مدیری درباره عاشق شدنش طفره رفت. مدیری هم گفت: به نظرم با توجه به ترانه‌هایی که می‌خوانی و حال و هوایی که دارند، باید شکست عشقی خورده باشی، نه؟ اما باز هم طلیسچی پاسخ درستی به این سوال نداد. سپس مدیری گفت: فقط با بله و خیر جواب بده. عاشق شدی؟ کسی بوده که بخواهی بگیریش؟! (خنده). نهایتاً این خواننده هم حریف مدیری نشد و گفت: بله! عاشق شدم و کسی را دوست دارم. ان‌شاء الله که آن فرد هم من را دوست داشته باشد. خوشبختانه هنوز شکست عشقی نخوردم.

وی با اشاره به موضوع برنامه در خصوص رکوردشکنی خود گفت: من تنها کسی هستم که به طور کامل دو یا سه بار همه چیز را در موسیقی از اول شروع کردم. فکر نمی‌کنم آرتیستی باشد که از بین رفته باشد و دوباره به صحنه برگردد. یا یکی دیگر از رکورد هایم این است که بدون کمک کسی در ۱۸ سالگی فعالیت موسیقی خودم را شروع کردم و در همان ۱۸ سالگی معروف شدم!

طلیسچی درباره میزان توجهش به صدای خواننده‌ها گفت: در حین گوش دادن موسیقی معمولاً به قدرت تحریر صدا‌ها توجه نمی‌کنم و بیشتر رنگ صدا‌ها برای من مورد توجه است.

وی در خصوص رژیم غذایی خود گفت: قبلاً ۱۱۰ کیلوگرم وزن داشتم؛ اما توانستم با ورزش و رژیم غذایی ۲۰ کیلو وزن کم کنم.

پیش از این طلیسچی یک تابلو فرش به موزه دورهمی اهدا کرده بود.

مدیری در پایان برنامه با اشاره به رکوردشکنی سخنرانان پشت میکروفن‌گفت: برخلاف همه انتظارها، رکورد سخنرانی پشت میکروفن دست ما نیست و اخیراً خانمی هشت ساعت پشت سر هم حرف زد، ولی قاعدتا رکورد میکروفن باید دست ما باشد. همچنین یکسری رکورد داریم که براساس جشنواره‌ها رقم می‌خورد، برخی در طول سال یک بار هم سینما نمی‌روند؛ اما همین یک‌هفته جشنواره فیلم‌فجر سانس فوق العاده ساعت ۳ صبح در صف ایستاده و خودشان را منتقد و استاد سینما می‌دانند. بعضاً دلیل بعضی از رکورد‌ها را هم نمی‌شود فهمید. مثلا اینکه هنوز کسی متوجه بردن و دزدیده شدن دکل روشنایی استادیوم کاشمر نشده و پیگیر آن نیست!

باشگاه خبرنگاران

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار