آسمان تهران ۲ روز آینده نیمه ابری است
کد خبر: ۱۰۱۸۷۲
تاریخ انتشار: 2018 February 28    -    ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴

امروز بارش در استان‌های فارس، غرب بوشهر، هرمزگان، جنوب غرب کرمان، شرق خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و برخی نقاط سیستان و بلوچستان شدت بیشتری دارد و در برخی مناطق جنوب شرق و جنوب کشور پدیده تگرگ نیز دور از انتظار نیست.

براساس آخرین تحلیل نقشه‌های و مدل‌های هواشناسی با شروع فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور امروز در شمال غرب، غرب، سواحل غربی خزر، بخش‌هایی از جنوب غرب و جنوب و همچنین دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و جنوبی شاهد ابرناکی، بارش باران، رعدوبرق و وزش باد هستیم که در مناطق کوهستانی به صورت برف است.

روز چهارشنبه بارش‌ها در استان‌های فارس، غرب بوشهر، هرمزگان، جنوب غرب کرمان، شرق خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و برخی نقاط سیستان و بلوچستان شدت بیشتری دارد و در برخی مناطق جنوب شرق و جنوب کشور پدیده تگرگ نیز دور از انتظار نیست.

روز چهارشنبه در برخی نقاط جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد و سامانه مرکزی روز پنج‌شنبه در سامانه شرقی کشور ابتدا سبب بارش پراکنده و وزش باد شده و به تدریج از کشور خارج می‌شود.

آسمان تهرانامروز نیمه‌ابری به تدریج کاهش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز پنج‌شنبه نیز حاکم است. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۴ و ۵ درجه خواهد بود.

آسمان یاسوج  ابری به تدریج افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در یاسوج ۱۲ و یک درجه خواهد بود.

فردا اهواز و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و همدان با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز سیزدهم بهمن ماه امسال ۴۳.۶ میلیمتر بارش سال گذشته است.

بیشترین میزان بارش در هفته نوزدهم متعلق به منطقه لاهیجان در استان گیلان به میزان ۱۱۵.۷ میلی متر بوده است.

فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار