مهدی‌زاده و نوری طلایی شدند، گرایی نقره گرفت
کد خبر: ۱۰۱۸۴۸
تاریخ انتشار: 2018 February 27    -    ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
محمدعلی گرایی، حسین نوری و بهنام مهدی‌زاده در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا صاحب مدال شدند.
رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست از ساعت ۸ صبح امروز (به وقت ایران) در شهر بیشکک قرقیزستان آغاز شد و در پایان حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم و بهنام مهدی‌زاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند و محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد.

نتایج کلی کشتی‌گیران کشورمان در این اوزان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم رضا خدری دور اول مقابل راجیندر از هند با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست این هندی در دور بعد، خدری از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن ۶۳ کیلوگرم کرامت عبدولی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر مقابل میرامبک آیناگولوف دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان شکست خورد و با توج به شکست آیناگولوف در دور بعد به مقابل المرات تسمراداف دارنده مدال‌های برنز المپیک و جهان از ازبکستان، عبدولی از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن ۷۷ کیلوگرم محمد علی گرایی در دور اول یرلیژپوف قهرمان آسیا از قزاقستان را ۳ بر صفر شکس تداد وی در دور بعد احمدوف از تاجیکستان را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر از سد یومیدا از ژاپن گذشت و راهی دیدار فینال شد. محمدعلی گرایی در فینال مسابقات با نتیجه ٧ بر ٦ در مقابل یانگ از چین شکست خورد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری پس از استراحت در دور نخست در دور بعد با نتیجه ۴ بر صفر الطالبی از عراق را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر صفر فی پنگ دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی از چین را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. حسین نوری در فینال وزن ٨٧ کیلوگرم سومیو از ژاپن را با نتیجه ٣ بر صفر شکست داد و به مدال طلا رسید.
در وزن ۱۳۰ کیلوگرم بهنام مهدی زاده در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر سونودا از ژاپن را مغلوب کرد وی در دور بعد نیز با نتیجه ۵ بر صفر از سد ناوین از هند گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. مهدی زاده در این مرحله نیز با نتیجه ۶ بر ۴ ین از چین را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. بهنام مهدی زاده در فینال وزن ۱۳۰ کیلوگرم موفق شد عبداله یف از ازبکستان را با نتیجه ٣ بر ١ شکست دهد و به مدال طلا برسد.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار