ماجرای فرار قاتل ایرانی از ترکیه
کد خبر: ۱۰۱۸۳۶
تاریخ انتشار: 2018 February 27    -    ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸

18 آذر 95 گزارشی ازطریق پلیس بین‌الملل-اینترپل- در اختیار پلیس آگاهی البرز قرار گرفت که درآن اعلام شده بود پسر 26 ساله ایرانی در ترکیه پس ازکشتن مرد مزرعه دار 50ساله‌ای به نام ابراهیم و سرقت اموال مقتول گریخته است. تا اینکه درتحقیقات نامحسوس پلیسی مشخص شد وی مخفیانه به ایران گریخته و در شهر کرج مخفی شده است.»

پس ازدریافت این گزارش، بازپرس شعبه 13 دادسرای جنایی کرج دستور شناسایی مخفیگاه قاتل فراری و بازداشت وی را صادر کرد. بدین‌ ترتیب کارآگاهان پس از چند ماه عملیات اطلاعاتی، روز سوم اردیبهشت 96 جواد را در یک قرار صوری و بدون هیچ مقاومتی دستگیرکردند. وی در بازجویی‌ها با اعتراف به قتل مزرعه دار ترکیه‌ای، انگیزه خود از قتل را دفاع مشروع عنوان کرد.

اعتراف به قتل

جواد گفت: چند ماه قبل به‌صورت قانونی و برای یافتن کار از کشور خارج شدم و به ترکیه رفتم. اما پس از کلی سرگردانی و بی پولی بالاخره ازسرناچاری به‌عنوان چوپان با حقوقی ناچیز در مزرعه مردی به‌نام ابراهیم مشغول به کار شدم و روزانه از 150 گوسفند نگهداری می‌کردم. 3 ماه گذشت اما او حقوقم را نمی‌داد وهربار به بهانه‌ای طفره می‌رفت. تا اینکه روز حادثه وقتی مشغول تمیز کردن طویله بودم به سراغم آمد که فهمیدم نقشه شومی دارد. درآن شرایط هیچ امکان فراری نداشتم.

به همین خاطر دستش را گاز گرفتم وفرارکردم. اما ناگهان متوجه شدم در را قفل کرده. به‌همین خاطردرحالی که هیچ چاره‌ای نداشتم با اسلحه شکاری که برای نگهبانی از گله گوسفندان در اختیارم بود 2 گلوله به طرفش شلیک کردم. بعد هم جسدش را زیر علف‌ها پنهان کردم. خانه مقتول در فاصله 5 کیلومتری طویله بود. به آنجا رفتم و شیشه را شکستم. بعد هم وارد خانه‌اش شدم و مقداری پول برداشتم وسواربر خودروی وانت مقتول خودم را به شهر دیگری رساندم. خودرو را رها کردم و یک ماه زندگی مخفیانه‌ای داشتم. تا اینکه پولهایم تمام شد و ناچار به‌عنوان کارگر روزمزد در رستورانی مشغول به‌کار شدم. اما به‌دلیل اینکه ماجرای قتل فاش شده بود، می دانستم تحت تعقیب هستم. بنابراین به‌طور قاچاقی به کشور بازگشتم .

محاکمه متهم دردادگاه جنایی کرج

پس از دریافت گزارش پلیس بین‌الملل، قاضی هدایت رنجبر- رئیس شعبه اول دادگاه کیفری یک کرج -دستور تشکیل پرونده شخصیتی متهم و بررسی وضعیت سلامت روانی‌اش را صادر کرد. تا اینکه پزشکی قانونی اعلام کرد وی فاقد علائم اختلال روانپزشکی است. بنابراین متهم تحویل ندامتگاه کرج شد و برای دفاع از وی وکیل تسخیری انتخاب شد.

سپس 3 قاضی دادگاه عالی جنایی کرج، دستور تعیین وقت محاکمه علنی متهم را صادر کردند تا با حضور وکیل مدافع متهم وتشریح چگونگی قتل مرد مزرعه دار ترکیه‌ای، انگیزه جواد از کشتن صاحبکارش مشخص شود. در حالی که متهم انگیزه خود را دفاع در برابر خواسته نامشروع مقتول بیان کرده و با ابراز ندامت و پشیمانی به تکرار ادعاهایش می‌پردازد، اما پلیس ترکیه سرقت پول نقد و کینه از بدرفتاری مقتول را انگیزه جنایت دانسته است.

در عین حال از مسئولان قضایی ایران درخواست شده، متهم را برای محاکمه دراختیاردادگاه عالی جنایی محل جنایت قراردهند.

روزنامه ایران

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار