انهدام باند بزرگ سرقت فرش فروشی‌های تهران +تصاویر
کد خبر: ۱۰۱۷۰۹
تاریخ انتشار: 2018 February 26    -    ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲

هشت عضو باند سرقت مسلحانه از فرش فروشی‌های شهر تهران شناسایی و دستگیر شدند.

ساعت ۵ بامداد روز دوازدهم تیرماه و از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت از یک مغازه فرش فروشی در خیابان پیامبر به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض اعلام شد.

با حضور ماموران کلانتری در محل، تعدادی از اهالی محل به آن‌ها اعلام داشتند که ۶ سرنشین دو دستگاه خودرو سواری "ماکسیما" و "پراید" به در یک مغازه فرش فروشی مراجعه، پس از تخریب درب مغازه بنا بر اظهارات صاحب مغازه فرش فروشی اقدام به سرقت ۱۳ تخته فرش به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کردند

شاهدان صحنه سرقت در خصوص مسلح بودن سارقان به اسلحه کمری گفتند با مشاهده صحنه سرقت قصد داشتیم تا مانع شویم که ناگهان سارقان با استفاده از چند قبضه سلاح سرد و در حالی که یک نفر از آن‌ها مسلح به اسلحه کمری بود به سمت ما حمله ور شده و در همان لحظه هر شش نفر سوار ماشین‌های خود شده و از محل متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات و در بررسی سرقت‌های مشابه، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی دو محل سرقت دیگر در دو مغازه فرش فروشی در مناطق "سیدخندان" و "جنت آباد" کردند که سارقان در این سرقت‌ها نیز به شیوه‌ای مشابه و پس از تخریب در مغازه‌ها، با استفاده از سیم بگسل اقدام به سرقت تخته‌های فرش از آن‌ها کرده بودند.

در شرایطی که این گروه از سارقان، در سرقت‌های خود بسیار ماهرانه عمل کرده و عملا از طریق بررسی‌های میدانی به عمل آمده از محل سرقت‌های سرقت امکان شناسایی آن‌ها وجود نداشت، اما با این وجود کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی تمامی اعضای این گروه از سارقین مغازه‌های فرش فروشی شدند.

با شناسایی هر هشت عضو این گروه از سارقان و در بررسی سوابق آن‌ها مشخص شد که تمامی این سارقان از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت‌های بعنف (سرقت‌های خشن)، سرقت‌های اماکن تجاری، سرقت خودرو و دارای محکومیت‌های متعدد قضایی هستند که با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد شده و در حال حاضر تحت تعقیب دستگاه قضایی قرار دارند.

با شناسایی مخفیگاه متهمان در شهرستان‌های تهران، کرمانشاه و اسلام آباد غرب، هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضایی انجام و چندین تیم عملیاتی از پلیس آگاهی به شهرستان‌های کرمانشاه و اسلام آباد غرب اعزام شدند.

پس از چندین روز تعقیب و مراقبت شبانه روزی و در یک عملیات هماهنگ و همزمان در شهرستان تهران، کرمانشاه و اسلام آباد غرب، تعداد هشت عضو این گروه از سارقین دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه‌های آن‌ها ده‌ها تخته فرش و قالیچه‌ی مسروقه و همچنین تجهیزات و آلات و ادوات مورد استفاده در سرقت‌ها از جمله قیچی‌های آهن بر، دستگاه هوابرش گاز، سیم بکسل و ... کشف و توقیف شد.

با دستگیری متهمان و آغاز تحقیقات از آن‌ها، متهمان به چندین فقره سرقت مشابه در تهران و همچنین سایر شهر‌های کشور اعتراف کردند که در بررسی پرونده سرقت‌های مشابه مشخص شد که تعدادی از این سرقت‌ها مربوط به سال‌های گذشته و در سایر شهرستان‌های کشور است.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر هماهنگی لازم با دستگاه قضایی انجام شده و متهمان با قرار بازداشت موقت و برای شناسایی جرایم ارتکاب و سرقت‌های خود در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

میزان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار