سامانه بارشی جدیدی فردا وارد کشور می‌شود
کد خبر: ۱۰۱۶۳۸
تاریخ انتشار: 2018 February 25    -    ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۶

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در حال حاضر کشور تحت تاثیر سامانه بارشی قرار دارد، گفت: سامانه بارشی جدیدی عصر فردا از غرب وارد کشور می‌شود و ابتدا بخش‌هایی از غرب، مرکز و شمال کشور را در برمی‌گیرد.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روز‌های گذشته غالب نقاط کشور را در برگرفته است، امروز و فردا نیز بخش‌هایی از غرب، مرکز و شرق کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: از اواخر وقت امروز از شدت بارش‌ها در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود و گستره بارش‌ها در شرق و مرکز کشور ادامه می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز دوشنبه نیز این سامانه بارشی با شدت بیشتر در بخش‌های شرقی فعال خواهد بود و دستاورد آن باران و برف به همراه وزش باد موقتی است.

وظیفه با بیان اینکه این سامانه بارشی ظهر روز دوشنبه از شرق کشور خارج می‌شود، گفت: به محض خروج این سامانه از کشور، سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد می‌شود.

وی افزود: سامانه بارشی جدید بخش‌هایی از غرب، مرکز، شمال و شرق کشور را در برمی‌گیرد و پیامد آن بارش باران، بارش برف و کاهش دما است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز یکشنبه بارش‌ها در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، آذربایجان غربی، کردستان و سیستان و بلوچستان به‌وقوع می‌پیوندد.

به گفته وظیفه، بنابر پیش‌بینی‌ها بارش‌ها در روز دوشنبه برای سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی و رضوی، آذربایجانها، اردبیل، کردستان، همدان، ایلام و کهکیلویه و بویراحمد به وقوع می‌پیوندد.

وی افزود: طی روز سه‌شنبه بارش‌ها در استان‌های تهران، البرز، همدان، مرکزی، بوشهر، فارس، یزد، اصفهان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: دمای هوای نوار شمالی طی دو روز آتی افزایش می‌یابد، اما با ورود جریانات خنک شمالی، این افزایش دما جای خود را به کاهش محسوس دما می‌دهد.

وظیفه با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت آینده وزش باد شدید و احتمال گردوخاک برای نوار شرقی کشور وجود دارد، گفت: طی همین مدت نیز خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی، ارومیه با دو درجه زیر صفر را سردترین و زاهدان با ۲۳ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۱۱ درجه بالای صفر رسید.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار