معمای مرگ پسر ۲ ساله با متادون
کد خبر: ۱۰۱۶۲۹
تاریخ انتشار: 2018 February 25    -    ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸

اوایل خرداد امسال پسری دو ساله در بیمارستان ضیائیان فوت کرد. با توجه به این که مرگ او براثر مسمومیت با متادون و مشکوک به نظر می‌رسید، موضوع از سوی ماموران کلانتری ۱۶۱ ابوذر به بازپرس محسن مدیر روستا، کشیک قتل دادسرای جنایی تهران گزارش شد. با تشکیل پرونده قضایی در شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی، تحقیقات در دستور کار ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

مادر کودک به افسر تحقیق گفت: علاوه برپسر فوت شده‌ام یک دختر شش ساله دارم. پسرم پیش از این یک‌بار هم تشنج کرده بود. او آن شب سرماخورده بود و دوباره بدحال شد. با شوهرم او را به بیمارستان آوردیم. من و شوهرم معتاد نیستیم و نمی‌دانم چطور بیمارستان گفته پسرم به‌خاطر مسمومیت با متادون فوت شده است. پدر کودک هم در پلیس آگاهی اعلام کرده بود نمی‌داند چطور این بلا سر فرزندشان آمده و او فوت کرده است.

در مرحله بعدی تحقیقات زمانی که ماموران از مامور مستقر در بیمارستان و سرپرستار بخش کودکان بیمارستان تحقیق کردند، معلوم شد مامور جوان به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران اعلام کرده مادر کودک فوت شده به او گفته شوهرش به فرزندشان اشتباهی متادون خورانده و پدر کودک هم به سر پرستار گفته خودش به پسرش متادون داده است.

سرانجام چند روز پیش پزشکی قانونی اعلام کرد پسر فوت شده به‌دلیل نارسایی تنفسی به‌دلیل مصرف متادون فوت کرده است. دیروز والدین کودک فوت شده برای تحقیقات دوباره در شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی تهران حاضر شدند.

مادر کودک در جریان تحقیقات گفته‌های پیشین خود را تکرار کرد و به بازپرس جنایی گفت:شوهرم معتاد نیست و نمی‌دانم چطور پزشکی قانونی اعلام کرده پسرمان براثر مصرف متادون فوت کرده است. من در بیمارستان به کسی نگفتم که شوهرم متادون به پسرمان خورانده است. آن شب شرایط برایم خیلی سخت بود و به تنها چیزی که فکر می‌کردم نجات جان فرزندم بود. ما در مرگ او نقشی نداشتیم.

مرد جوان هم به بازپرس جنایی گفت: من معتاد نیستم و قبول ندارم باعث مرگ پسرمان شده‌ام. حرف‌های سرپرستار بیمارستان را قبول ندارم. من به او نگفتم به فرزندم متادون داده‌ام. فرزندم مشکلات تنفسی داشت و پیش از این هم حالش بد شده بود، اما نمی‌دانم چطور پزشکی قانونی گفته که او براثر مصرف متادون مسموم شده و فوت کرده است.

بازپرس جنایی بعداز شنیدن گفته‌های والدین پسر فوت شده، برای پدر خانواده به اتهام قتل شبه عمد قرار قانونی صادر کرد و او روانه زندان شد. تحقیقات درباره دیگر ابعاد این پرونده در پلیس آگاهی تهران ادامه دارد.

جام جم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار