عزم راسخ «دختر آشغالی» برای نجات زمین +عکس
کد خبر: ۱۰۱۵۴۶
تاریخ انتشار: 2018 February 25    -    ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
«نادیا اسپارکس» مثل بیشتر دختران دانش آموز بیشتر زمانش را صرف فعالیت‌های فوق برنامه نمی‌کند. این دختر ۱۲ ساله زمانی را که بیشتر همسن و سالانش ترجیح می‌دهند باشگاه بروند یا با دوستانشان بگذرانند را صرف یک سرگرمی منحصر به فرد کرده است: جمع کردن آشغال!
 
عزم راسخ «دختر آشغالی» برای نجات زمین

اگرچه علاقه عجیب او به این کار باعث شده لقب زشت «دختر آشغالی» را به او بدهند، اما اسپارکس مصمم است قبل از اینکه مشکلات این سیاره غیرقابل حل شوند آن‌ها را حل کند. نادیا هر روز در راه مدرسه زباله‌های پلاستیکی را جمع می‌کند. او بطری ها، قوطی ها و سایر زباله‌ها را در سبد دوچرخه اش جمع می‌کند و سپس به سطل‌های بازیافتی که در خانه دارد انتقال می‌دهد.
 
عزم راسخ «دختر آشغالی» برای نجات زمین
 
وقتی دانش آموزان مدرسه از این عادت او با خبر شدند با دادن لقب دختر آشغالی سعی کردند او را مسخره کنند. هرچند بسیاری از نوجوانان در چنین شرایطی علاقه خود را کنار می‌گذارند، اما نادیا از لقب خود استقبال کرد. او یک صفحه فیسبوک به نام «تیم دختر آشغالی» راه اندازی کرد که در آن دیگران را برای کمک به این هدف بسیج می‌کند. از وقتی نادیا این گروه عمومی را راه انداخته، حمایت‌های زیادی از افراد همفکر و سازمان‌های سراسر جهان دریافت کرده است. او با تشویق‌هایی که دریافت کرده عزم بیشتری برای نجات محیط زیست یافته است.
 
عزم راسخ «دختر آشغالی» برای نجات زمین
 
عزم راسخ «دختر آشغالی» برای نجات زمین
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار