هشدار درباره بکارگیری نیرو‌های خدماتی در خانه تکانی
کد خبر: ۱۰۱۲۸۵
تاریخ انتشار: 2018 February 22    -    ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
سرپرست پلیس آگاهی تهران در مورد بکارگیری نیرو‌های خدماتی برای خانه تکانی شب عید هشدار داد.
سرهنگ حمید رضا یاراحمدی  اظهار داشت: در روز‌های پایانی سال شهروندان برای خانه تکانی و تمیز کردن منزل از کارگران شرکت‌های خدماتی یا کارگران نظافتچی خیابانی استفاده می‌کنند. بار‌ها مشاهده شده است افراد برای اینکه هزینه کمتری پرداخت کنند از کارگران خیابانی استفاده کرده و بدون اینکه بدانند فرد چه کسی است، کارگر را به خانه خود راه می‌دهند.

وی ادامه داد: افغراد سارق و سودجو در پوشش شرکت خدماتی و نظافتی در کمین شهروندان هستند، گفت: بسیاری از سارقان حرفه‌ای در پوشش شرکت خدماتی اقدام به حضور در خانه شهروندان کرده و دست به سرقت می‌زنند. این افراد در پوشش کارگر هنگام کار طلا، جواهرات و ارز را شناسایی و در فرصت مناسب به سرقت می‌برند.

سرپرست پلیس آگاهی تهران، افزود: بار‌ها در سال‌های گذشته پرونده‌هایی در اسفندماه تشکیل شده است که سارقان حین سرقت در پوشش نظافتچی دست به قتل زده و جان انسان‌ها را گرفته اند. در این پرونده‌ها که عمدتا زنان سالخورده قربانی شده اند، افراد به طمع طلا دست به قتل زن خانه زده اند.

یاراحمدی به زنان توصیه کرد در صورت امکان در زمان حضور کارگردر خانه تنها نباشند و از یکی از اعضای خانواده بخواهند که در آن زمان در خانه حضور داشته باشد.

وی با بیان اینکه کارگر نظافتچی باید فقط از شرکت‌های مجاز گرفته شود، تاکید کرد: شهروندان به هیچ عنوان به اگهی‌های فضای مجازی و روزنامه‌ها مبنی بر ارائه خدمات نظافت توجه نکرده و فقط از شرکت‌های ثبت شده، دارای قدمت و مجاز برای خانه تکانی کمک گرفته و از شرکت‌های جدید و ناشناخته به هیچ عنوان نیرو در خانه راه ندهند.

سرپرست پلیس آگاهی تهران افزود: در زمان حضور کارگران در خانه به هیچ وجه اشیا و اموال قیمتی را در معرض دید قرار ندهید. نکته دیگر این است که مدارک را باید از دسترس دور کرد تا مشکلی پیش نیاید.

یاراحمدی از افراد خواست به هیچ وجه اسرار خانوادگی را بازگو نکرده و هیچ اطلاعاتی از اعضای خانواده در اختیار کارگران قرار نگیرد چرا که در صورت گرفتار شدن در دام سارقان یا افراد سودجو، این موضوعات و اطلاعات می‌تواند بر علیه خانواده و فرد مورد استفاده قرار گرفته و دردسر آفرین شود. 
میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار