موسیقیدان معروف چهار خانواده سوری را در خانه‌اش می پذیرد+عکس
کد خبر: ۱۰۱۲۸
تاریخ انتشار: 2015 September 06    -    ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
بحران مهاجران سوری و پاسخ بریتانیا و کم کاری دولت، با انتقاد چهره‌های فرهنگی و هنری روبه رو شده است.

باب گلدوف موزیسین ایرلندی می‌گوید چهار خانواده اهل سوریه را شخصا قبول می‌کند تا در خانه‌های خودش در بریتانیا زندگی کنند چون بحران مهاجرتی که گریبان‌گیر اروپا شده یک «بی‌احترامی بیزارکننده» است.

گلدوف حین صحبت با رادیو آر‌تی‌ای ایرلند گفت که او و شریک زندگی‌اش جین مارین می‌توانند درهای خانه‌های‌شان در کنت و لندن را روی چهار خانواده‌ای که می‌خواهند از درگیری‌های خاورمیانه فرار ‌کنند، باز کنند. او گفت: من نمی‌توانم اتفاقی را که می‌افتد تحمل کنم. من و جین حاضریم فورا سه خانواده را در خانه‌مان در کنت قبول کنیم و یک خانواده هم می‌توانند به سرعت در خانه‌مان در لندن زندگی کنند.
گلدوف که امروز بیشتر به خاطر حمایتش از مسایل اجتماعی به عنوان موسس ابرگروه موسیقی خیرخواهانه بَند اِید شناخته می‌شود، گفت این چهار خانواده می‌توانند تا وقتی که روی پای خودشان بایستند در خانه‌های او زندگی کنند.

و اضافه کرد که با دیدن تصویر آیلان کردی، پسر سه ساله سوری که سعی داشت همراه خانواده‌اش به یونان برسد و در سواحل ترکیه غرق شد، تحت تاثیر قرار گرفته است. گلدوف گفت: من با شرمساری شدید به آن‌ نگاه می‌کنم و آن را خیانتی وحشتناک نسبت به کسی که هستیم و چیزی که می‌خواهیم باشیم می‌بینم.
در حال حاضر هزاران مهاجر از سوریه، افغانستان و عراق به اروپا سفر می‌کنند. اروپا شاهد بزرگترین موج مهاجران از زمان جنگ جهانی دوم تا به حال است.

مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر