دختر دستفروش ۱۱ ساله قهرمان دو ماراتن شد +عکس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۰۱۰۳۰
تاریخ انتشار: 2018 February 19    -    ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
bato-adv
bato-adv
یک دختر ۱۱ ساله مصری که در خیابان‌های شهر اسوان در جنوب این کشور دستفروشی می‌کرد، برنده یک مسابقه دو ماراتن شد.

به گزارش یورونیوز، این مسابقه دو ماراتن در روز دوم فوریه (۱۳ بهمن) توسط یک مرکز ویژه کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی برگزار شد. مروی که تاکنون در خیابان‌های اسوان به دستفروشی می‌پرداخت در مصاحبه با مجله ماهانه «مصر امروز» گفت: «روز جمعه [دوم فوریه]زود از خواب بیدار شدم تا به سر کارم بروم. شاهد حضور افراد زیادی در خیابان بودم، اما دلیلش را نمی‌دانستم. در نهایت دریافتم که مسابقه دو ماراتن برگزار می‌شود.»

مروی با اصرار زیاد موفق می‌شود در این مسابقه شرکت کند. او با اینکه بدون لباس و کفش ورزشی و با پای برهنه در این رقابت شرکت کرد، اما در نهایت اولین نفری بود که از خط پایان گذشت.
 


مروی در مورد این مسابقه می‌گوید: «در حالی مقابل خط شروع مسابقه ایستاده بودم که تمامی شرکت کنندگان سینه بندی داشتند که بر روی آن شماره شان نوشته شده بود، اما من شماره‌ای نداشتم. صندل هایم را در آوردم و شروع به دویدن کردم. از آنجا که صبحانه نخورده بودم خسته بودم، اما خیلی دوست داشتم برنده شوم.»

مروی در نهایت برنده این مسابقه دو ماراتن شد و مدال طلا را به گردن آویخت. پیروزی او سر و صدای زیادی در میان ساکنان اسوان به پا کرد. فدراسیون دو و میدانی در مصر به دنبال توجه گسترده به مروی تصمیم گرفت به او اجازه دهد در این فدراسیون ثبت نام کند. فدراسیون دو و میدانی در مصر همچنین یک دست لباس و کفش ورزشی به مروی اهداء کرد.

به دنبال جلب توجه عمومی به مروی او اکنون در یک مدرسه نیز نام نویسی کرده است. این در حالی است که او تاکنون به مدرسه نرفته است.

این کودک دستفروش می‌گوید که آرزو دارد یک تلفن همراه داشته باشد تا بتواند عکس‌های مسابقات دو را روی اینترنت مشاهده کند. 
جام جم
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر