سامانه بارشی سه‌شنبه از کشور خارج می‌شود
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۰۰۸۶۲
تاریخ انتشار: 2018 February 17    -    ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
bato-adv
bato-adv
مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه سامانه بارشی در حال حاضر بخش‌هایی از غرب، مرکز و شمال کشور را فراگرفته است، گفت: این سامانه بارشی تا روز سه‌شنبه در نقاط مختلف کشور فعال خواهد بود و در اواخر این روز از شمال شرق خارج می‌شود.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که روز جمعه وارد کشورمان شده همچنان در سه روز آتی به فعالیت خود در نیمه غربی، مرکز، شمال و شرق کشور ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: امروز ابرناکی، بارش باران و وزش باد شدید در غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور به وقوع می‌پیوندد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بارش‌ها در طی ساعات آتی در مناطق سردسیر به صورت برف پیش‌بینی می‌شود و در سایر نقاط بارش‌ها به صورت باران و رگبار خواهد بود.
تسنیم

وظیفه افزود: شدت بارش‌ها در ساعت‌های آتی در کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان، آذربایجان غربی، زنجان، همدان، قزوین و تهران پیش‌بینی می‌شود و از اواخر وقت امروز موج اصلی بارش‌ها در غرب کشور تشدید می‌شود و به تدریج گستره بارش‌ها در روز یکشنبه نیمه غربی را در برمی‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: از اواسط یکشنبه به‌تدریج با نفوذ هوای سرد در مناطق شمال غرب، غرب، زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز شاهد بارش برف خواهیم بود و پیش‌بینی می‌شود که طی ۲۴ ساعت آینده وزش باد شدید و بارش در استان‌های ساحلی خزر به‌وقوع بپیوندد.

وی تصریح کرد: طی روز یکشنبه نیز وزش باد شدید و احتمال گردوخاگ در مناطقی از جنوب غرب کشور وجود دارد، اما از اواخر وقت روز یکشنبه با ورود این سامانه بارشی به جنوب غرب، از گردوخاک این مناطق کاسته می‌شود؛ گستره بارش‌ها در روز دوشنبه نیز به غیر از بخش‌هایی غربی و دامنه‌های البرز، بخش‌هایی از شرق و شمال شرق کشور را هم در برمی‌گیرد.

وظیفه افزود: در اواخر وقت روز دوشنبه از شدت بارش‌ها در غرب کشور کاسته می‌شود و شدت بارش‌ها در شمال شرق و شرق خواهد بود.

وی تصریح کرد: طی روز سه‌شنبه بارش‌های برف و باران در شمال شرق کشور به‌وقوع می‌پیوندد و رفته رفته این سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: طی دو روز آینده خلیج فارس و دریای خزر مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه، اردبیل با دو درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با ۲۸ درجه بالای صفر را سردترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۱۱ درجه بالای صفر رسید و بارش باران در دو روز آتی در پایتخت ادامه دارد.
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر