انهدام باند سارقان پیرزن‌ها در تهران +عکس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۰۰۸۴۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2018 February 17    -    ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
bato-adv
bato-adv
 رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری افرادی که در پوشش افراد خیر و کمک رسان اقدام به سرقت از پیرزنان کرده بودند، خبرداد.

در ادامه سلسله اقدامات پلیسی پلیس آگاهی در کنترل نامحسوس مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که دو برادر از طایفه فیوج به نام‌های محمد ۳۶ ساله و حسن ۳۵ ساله که پیش از این بار‌ها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف دستگیر و روانه زندان شدند، در حال حاضر در خانه‌ای مجردی در خیابان ابوذر سکونت دارند.
 


سوابق محمد حکایت از آن داشت که وی از سال ۱۳۷۹ تاکنون بار‌ها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با موادمخدر، سرقت بویژه سرقت طلاجات، درگیری با مأموران، جعل و کلاهبرداری دستگیر و روانه زندان شده است، بررسی سوابق حسن نیز نشان داد که او نیز همانند برادرش از سال ۱۳۸۰ تاکنون بار‌ها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با سرقت، جعل عنوان، مواد مخدر و بویژه سرقت طلاجات از پیرزن‌ها دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر از سوی چهار شعبه اجرای احکام در شهرستان‌های قم و اصفهان تحت تعقیب قرار داشته و محکوم به بیش از ۱۲ سال حبس قطعی است.

همزمان با شناسایی محمد و حسن به عنوان مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت طلاجات از پیرزن ها، پرونده‌های مشابهی با همین موضوع به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و بر اساس اظهارات مشابه شکات، سه مرد جوان با استفاده از انواع خودرو‌های صفر و در پوشش کمک رسانی به افراد نیازمندِ محل سکونت شکات به آن‌ها مراجعه کرده و پس از جلب اعتماد و به بهانه خرید طلاجاتِ مشابه شکات و یادداشت شماره درج شده بر روی طلاها، برای لحظه‌ای اقدام به امانت گرفتن طلا از آنان کرده و سرانجام پس از قرار دادن طلا‌ها در کیسه‌های مشکی، کیسه‌های حاوی پوشاک، بسته اسکناس و تراول چک و طلاجات متعلق به شکات پرونده را به آن‌ها تحویل داده و بلافاصله محل را ترک می‌کردند غافل از اینکه انتهای کیسه‌های مشکی سوراخ بوده و در واقع این افراد طلاجات را از انتهای کیسه خارج کرده و بسته‌های پول و چک پول نیز تماما بسته‌های پول و تراول چک مجعول هستند.

با شناسایی تصاویر دو برادر از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی ضمن شناسایی دقیق مخفیگاه متهمان در خیابان ابوذر و هماهنگی با بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، در ساعت ۱۷ تاریخ ۲۸ دی ماه اقدام به دستگیری این دو برادر به همراه متهم سوم به نام وحید. خ. ۲۸ ساله کرده و مشخص شد که محمد پسر دایی این دو برادر است که پس از دستگیری و انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی، او نیز همانند دو متهم دیگر از سوی شکات پرونده مورد شناسایی قرار گرفت. همچنین در بازرسی از مخفیگاه متهمین تعداد دو دستگاه پرشیا سفید، رانا مشکی و مزدا ۳ سفید رنگ نیز کشف و توقیف شد که متهمین در همان اعترافات اولیه ضمن اعتراف صریح به ده‌ها فقره سرقت طلاجات از زنان به استفاده از انواع خودرو‌های سواری صفر از قبیل: رانا، پژو ۴۰۵، پرشیا، مزدا ۳، سوناتا و پژو ۲۰۶ اعتراف کردند.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:: با ادامه رسیدگی به پرونده و بررسی وقوعات مشابه در تهران و دیگر شهرستان‌های کشور، تاکنون علاوه بر شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان در شهر تهران، تعدادی از شکات و مالباختگان در دیگر شهرستان‌های کشور از جمله مشهد، اصفهان، مشهد، قم و ... مورد شناسایی قرار گرفتند که با توجه به حرفه‌ای بودن متهمین در ارتکاب این نوع از سرقت، تحقیقات پلیسی برای شناسایی دیگر شکات و مالباختگان در تهران و همچنین دیگر شهرهاو شهرستان‌های کشور در دستور کار این پایگاه قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد، توسط سه سرنشین انواع خودرو‌های عمدتا صفر مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمین به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران در خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدچی مراجعه کنند. 
ایسنا
bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
0
0
این مجرما فقط طلاجات و اموال مردم رو سرقت نکردند بلکه اعتماد مردم به افراد خیر و کمک رسان رو هم نابود کردند.چرا این مجرمای حرفه ای از زندان آزاد میشن؟؟؟؟
به این جور مجرما نه عفو و تخفیف باید بخوره نه به هیچ بهانه اجازه خروج از زندان بهشون داده نشه و البته باید در زندان هایی باشند که بهشون سخت بگذره نه اینکه براشون هتل باشه با امکانات مفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر