گرفتن پول برای چاپ پیک نوروزی ممنوع
کد خبر: ۱۰۰۸۴۰
تاریخ انتشار: 2018 February 17    -    ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح سبک سازی کیف دانش آموزان ابتدایی به زودی اجرا می‌شود.

محمد بطحایی با اشاره به طرح‌های خوشایند سازی مدارس در دوره ابتدایی، گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته موانع بسیاری در مدارس کشور وجود که باعث شده است نشاط از دانش اموزان در فضای مدرسه گرفته شود. امروزه مجال تمرین مهارت‌های زندگی از دانش اموزان در فضای مدزسه وجود ندارد.

وی ادامه داد: جزوات آموزشی و کمک درسی، آزمون‌ها و برخی جزوه‌ها باعث بروز مشکلاتی برای خانواده‌های کودکان دبستانی می‌شود. این موارد استرس‌هایی را به دانش آموزان وارد می‌کند که حذف آزمون‌ها تا حدودی این نگرانی‌ها را برطرف می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: برای اینکه دانش آموزان بتوانند در ایام نوروز از طبیعت و حضور در کنار خانواده‌ها لذت ببرند، درخواست کردم که پیک نوروزی حذف شود تا فرزندان بتوانند در کنار خانواده از نوروز استفاده کنند. امروز ابلاغیه عدم توزیع پیک نوروزی را برای مدیران ارسال می‌کنم.

بطحایی در مورد اخذ پول برای توزیع پیک نوروزی در برخی مدارس، گفت: کسی حق دریافت پول به عنوان پیک نوروزی را ندارد.

وزیر آموزش و پرورش در مورد جدیدترین طرح برای مدارس ابتدایی گفت: با توجه به ساختار قامتی دانش آموزان و برای جلوگیری از ایجاد مشکل، طرح سبک سازی کیف دانش آموزان را به زودی در مدارس ابتدایی اجرایی می‌کنیم. بر این اساس برای پیشگیری از آسیب به ساختار قامتی یا فیزیک دانش آموزان کیف مدارس ان‌ها سبک سازی می‌شود.
میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار