پیش بینی برف و باران در ۱۱ استان
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۰۰۷۸۷
تاریخ انتشار: 2018 February 17    -    ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
bato-adv
bato-adv
سازمان هواشناسی در اخطاریه‌ای با اعلام شدت بارش در کشور، وضعیت هوا را در استان‌ها به شرح زیر اعلام کرد.

شنبه ۹۶/۱۱/۲۸: بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر و بارش برف و لغزندگی جاده‌های کوهستانی در کردستان، کرمانشاه، ایلام و بارش برف در جنوب و غرب آذربایجان غربی و جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، جنوب اردبیل، دامنه‌های البرز در شمال استان‌های قزوین، البرز و تهران و بتدریج از بعد از ظهر در لرستان و وزش باد شدید در خوزستان با احتمال خیزش گردوخاک.

یکشنبه ۹۶/۱۱/۲۹: وزش باد شدید جنوبی در خوزستان با احتمال قوی خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی، تشدید بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال ایلام و سپس از اواسط روز شمال و شرق خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد وآذربایجان شرقی و اواخروقت بارش برف در شمال قزوین، زنجان و دامنه‌های البرز در شمال استان‌های البرز، قزوین و تهران و دامنه‌های شمالی البرز در جنوب استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، زنجان و آذربایجان شرقی، همدان درمناطق کوهستانی با بارش برف و لغزندگی معابر و جاده‌های کوهستانی.

با توجه به پیش بینی وضع هوا، انجام اقدامات زیر توصیه می‌شود:

-وزش باد از سمت جنوب تا جنوب غربی طی روز‌های شنبه و یکشنبه موجب مواج شدن بخش‌های میانی تا شمالی خلیج فارس خواهد شد. بر این اساس لازم است برای تردد شناور‌های سبک در نواحی میانی تا شمالی خلیج فارس محدودیت لازم در نظر گرفته شود.

-انتخاب زمان مناسب برای عبور از جاده‌های کوهستانی برفگیر.

-تجهیز به وسایل گرمایش و زمستانی به خصوص زنجیر چرخ برای عبور از مناطق با احتمال بارش برف یا کولاک برف.

-روز‌های شنبه و یک‌شنبه وزش باد شدید در استان خوزستان موجب گردوخاک و کاهش دید می‌شود و احتمال اختلال در حمل و نقل بخصوص در نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه‌های استان خوزستان وجود دارد.

-با توجه به تشدید بارش در برخی نقاط یاد شده احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد، بنابراین بکارگیری نکات ایمنی و عدم توقف در مسیر سیلاب توصیه می‌شود.

-هشدار‌های هواشناسی با جزئیات بیشتردر مورد هریک از استان‌ها از مراکز پیش بینی استان مربوط قابل دسترسی است. 
مهر
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر