آخرین وضعیت رمزخوانی سانحه نفتکش سانچی
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۰۰۲۸۸
تاریخ انتشار: 2018 February 11    -    ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۸
bato-adv
bato-adv
راستاد، گفت: امیدواریم تا دو ماه آینده بتوان علت سانحه نفتکش سانچی را اعلام کرد.

محمد راستاد در خصوص آخرین وضعیت رمز خوانی سانحه نفتکش سانچی، اظهار کرد: در حال حاضر منتظر جمع بندی نهایی مستندات و مدارک مرتبط با سانحه به‌وجود آمده برای نفتکش سانچی هستیم. مراحل بررسی سانحه توسط کشورهای ذینفع شامل چین، هنگ کنگ، پاناما، ایران و بنگلادش در حال انجام است.

وی ادامه داد: به طور حتم با به نتیجه رسیدن بررسی‌های صورت گرفته توسط کمیته مشترک متشکل از کشورهای ذی نفع گزارش نهایی تکمیل و به اطلاع عموم می‌رسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بخش زیادی از اطلاعات خام مربوط به حادثه پیش آمده برای نفتکش سانچی وجود دارد، خاطرنشان کرد: تحلیل هایی بر روی اطلاعات خامی که به دست کمیته مشترک رسیده، انجام شده اما تصمیم گیری و جمع بندی نهایی در این خصوص مستلزم آنالیز اطلاعات جمع بندی شده است.

راستاد با تأکید بر اینکه کارشناسان رسیدگی به سوانح سازمان بنادر و دریانوردی طی مدت زمانی مشخص در چین حضور داشتند و این حضور منجر به گشایش رسمی VDR (جعبه سیاه) کشتی سانچی شد، گفت: طی مراحل مختلف، مصاحبه با کارکنان شناور فله بر کریستال و البته بازدید از شناور مذکور نیز انجام شد که نتایج آن ثبت و ضبط شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه تمام اطلاعات و مستندات مورد نیاز در رابطه با سانحه نفتکش سانچی در تصادم با شناور فله بر کریستال در قالب تفاهمنامه‌ای که توسط کشورهای ذی‌نفع حادثه منعقد شده، مدنظر قرار گرفته است، اعلام کرد: گزارش نهایی رسیدگی به سانحه جمع بندی و اعلام خواهد شد. در همین رابطه پیش‌بینی می‎کنیم حداکثر طی دو ماه آینده شاهد گزارش نهایی علل و عوامل بروز سانحه نفتکش سانچی باشیم.

 
باشگاه خبرنگاران
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر