آموزش فضانوردان ناسا و ژاکسا در مرکز گاگارین +تصاویر
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۰۰۲۴۵
تاریخ انتشار: 2018 February 11    -    ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
bato-adv
bato-adv
دوره آموزشی اندرو مورگان، کریستینا هاموک فضانوردان "سازمان فضایی آمریکا" (NASA) و سوئیچی ناگوچی فضانورد "سازمان فضایی ژاپن" (JAXA) در مرکز آموزش کیهان نوردی گاگارین در حومه مسکو آغاز شد.
این آماده‌سازی برای کسب عنوان پرواز مهندس ناو کیهانی "سایوز ام. اس" و توانایی کار در بخش روسی ایستگاه فضایی بین‌المللی صورت می‌گیرد.
از آنجا که در حال حاضر سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی تنها با سفینه سایوز انجام می‌شود و در این مجتمع نیز بخش روسی به عنوان هسته مرکزی کاربرد دارد، براساس قرارداد "سازمان فضایی روسیه" (Roscosmos) و سازمان‌های فضایی دیگر کشورها، فضانوردان غیر روس با هر مهارت کاری، ملزم هستند زبان روسی، کار با ناو سایوز و بخش روسی ایستگاه فضایی بین‌المللی را در مرکز آموزش کیهان نوردی گاگارین فرا بگیرند تا در زمان سفر به فضا، کار در مدار زمین و بالاخره بازگشت به زمین به راحتی بتوانند وظایف خود را انجام دهند.

قرار است اندرو مورگان (Andrew Richard Morgan)، به عنوان یکی از خدمه پشتیبان گروه اعزامی ۵۸/۵۹، ایستگاه فضایی بین المللی و کریستینا هاموک، به سمت یکی از اعضای پشتیبان گروه اعزامی ۵۹/۶۰ ایستگاه فضایی بین المللی به فضا اعزام شوند.
 
آغاز آموزش فضانوردان ناسا و ژاکسا در مرکز
اندرو ریچارد مورگان

اندرو مورگان افسر نیروی هوایی آمریکا و کریستینا هاموک (Christina Hammock) دانشمند اقیانوس شناس در ژوئن ۲۰۱۳ توسط ناسا برای سفر به فضا انتخاب شدند و دوره آماده سازی پیچیده فضانوردان شامل آموزش‌های گسترده در مورد مسائل علمی و فنی سامانه‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی، راهپیمایی فضایی، پزشکی، پرواز در هواپیما تی-۳۸، و همچنین تمرین راه‌هایی برای زنده ماندن در آب و بیابان را به پایان رسانده و برای انجام پرواز فضایی گواهی گرفته‌اند.

این دو اینک به عنوان فضانوردان تازه کاری که تاکنون به فضا سفر نکرده‌اند باید دوره آموزشی فشرده‌ای را در مرکز آموزش گاگارین روسیه ببینند تا اگر از پس امتحانات برآمدند، اجازه پرواز با ناو کیهانی سایوز را بگیرند.
 
آغاز آموزش فضانوردان ناسا و ژاکسا در مرکز
کریستینا هاموک

برخلاف همکاران آمریکایی، سوئیچی ناگوچی (Soichi Noguchi) تجربه ماموریت‌های فضایی خوبی در کارنامه خود دارد.

اولین پرواز او به عنوان عضوی از خدمه پرواز شماره ۱۱۴ شاتل فضایی بر عرشه فضاپیمای دیسکاوری در ۲۶ ژوئیه تا ۹ اوت ۲۰۰۵ انجام شد. در جریان این ماموریت، نوگوچی سه راهپیمایی فضایی انجام داد که بیش از ۲۰ ساعت طول کشید. پرواز دوم او در ۲۱ دسامبر ۲۰۰۹ به ایستگاه فضایی بین المللی، به عنوان مهندس پروازی فضاپیمای سایوز تی. ام. آ-۱۷ صورت گرفت که ۱۶۱ روز طول کشید.

نوگوچی دارای درجه مهندسی هوانوردی از دانشگاه توکیو است و از ۱۹۹۶ به عنوان فضانورد با ژاکسا کار می‌کند.
آغاز آموزش فضانوردان ناسا و ژاکسا در مرکز سوئیچی ناگوچی
 
 ایسنا
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر