آلوده‌ترین شهر امروز ایران کجاست؟+جدول
کد خبر: ۱۰۰۰۰۷
تاریخ انتشار: 2018 February 08    -    ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
امروز پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، استان کرمانشاه به عنوان آلوده‌ترین شهر ایران معرفی شده ضمن اینکه هوای شهر تهران نیز امروز برای گروه‌های حساس ناسالم است.

هوای شهر تهران در شرایطی که در ساعات ابتدایی صبح امروز در شرایط سالم قرار داشت، بار دیگر برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم شد. در حال حاضر شاخص آلودگی هوا در این شهر به روی عدد ۱۰۱ قرار دارد.

البته شاخص اعلام شده ۱۰۱، میانگین تمام ایستگاه‌های سنجش آلودگی است و بررسی هر کدام از ایستگاه ها، وضعیت آلودگی در مناطق مختلف شهر تهران را نشان می‌دهد.

 
آلوده‌ترین شهر امروز ایران کجاست؟


در حال حاضر آلوده‌ترین نقطه شهر تهران منطقه پیشوا است. دستگاه سنجش آلودگی در این منطقه عدد ۱۵۷ را نشان می‌دهد ضمن اینکه در منطقه ۱۵ نیز میزان ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون عدد ۱۵۴ را نشان می‌دهد.

در حال حاضر کرمانشاه، آلوده‌ترین استان کشور است. شاخص کیفیت هوا در این استان اکنون روی عدد ۱۹۹ قرار دارد. در این شرایط هوا ناسالم بوده و در مرز قرار گرفتن در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد.

در ایستگاه زابل استان سیستان و بلوچستان نیز شاخص کیفیت هوا حکایت از ناسالم بودن است. در این استان شاخص به روی عدد ۱۹۰ قرار دارد.

در کلانشهر مشهد نیز امروز هوا ناسالم است. شاخص کیفیت هوا امروز در این شهر به روی عدد ۱۶۸ قرار دارد.
ایستگاه اهواز استان خوزستان نیز شاخص ۱۵۳ را نشان می‌دهد. در اهواز نیز شهروندان یک بار دیگر روزی ناسالم را تجربه می‌کنند و در این شرایط توصیه می‌شود افراد از تردد‌های غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند.

در برخی از استان‌های دیگر از جمله بوشهر و کردستان، هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است.

در شرایطی که هوا برای گروه‌های ناسالم آلوده اعلام می‌شود، گروه‌هایی نظیر سالمندان، کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی نباید در سطح شهر تردد غیر ضروری داشته باشند.

طی روز‌های گذشته در برخی از نقاط کشور به دلیل آلودگی هوا، مدارس تعطیل و ادارات کار خود را با ۲ ساعت تاخیر آغاز کردند، اما اتخاذ تدابیر این چنینی تاکنون نشان داده که بسیار مقطعی بوده و درمان درستی برای معضل آلودگی هوا در کشور نیست.

اعداد شاخص کیفیت هوا چه معنایی دارند؟

محدوده این شاخص بین صفر تا ۵۰۰ متغیر است. هر چه شاخص بالاتر باشد، هوا آلوده‌تر و اثرش بر سلامتی بیشتر است. مثلا شاخص ۵۰ نشان دهنده هوای پاک با اثری خیلی کم بر سلامت عموم مردم است، اما شاخص ۳۰۰ نشان دهنده‌ی وضعیت هوای اضطراری است.

شاخص ۱۰۰ عمدتا نشان دهنده مقدار مجاز آلاینده‌ها طبق استاندارد‌های ملی است و این مقداری است که برای حفاظت از سلامت عمومی تعیین می‌شود. مقادیر زیر ۱۰۰ معمولا قابل قبول فرض می‌شوند، اما با عبور شاخص از ۱۰۰، کیفیت هوا ابتدا برای گروه‌های حساس و سپس به تدریج برای همه ناسالم خواهد شد.
 
میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار