امید نجات خدمه نفتکش سانچی ضعیف شد
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۹۷۴۹۵
تاریخ انتشار: 2018 January 14    -    ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با آخرین وضعیت نفتکش حادثه دیده سانچی اظهار داشت: در حال حاضر تمام طول کشتی در دود و آتش است و امکان اینکه شناور‌های امدادی و اطفاء حریق به آن نزدیک شوند وجود ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا علیرغم اعلام قبلی عملیات خنک سازی کشتی در طول شب گذشته انجام نشد، تصریح کرد: فرمانده عملیات نجات اعلام کرد که وضعیت حریق و وزش باد به گونه‌ای است که امکانی برای ادامه عملیات خنک سازی کشتی در طول شب وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به پرسش دیگری در رابطه با انتقادات صورت گرفته از نحوه انجام عملیات نجات از سوی چینی ها، گفت: چینی‌ها از لحظه وقوع حادثه در محل حضور داشتند و ۱۱۰ مایل دریایی را با امکانات ویژه امدادی به همراه نفتکش حادثه دیده شناور در دریا حرکت کردند بنابراین نمی‌توان تنها بر اساس گفته‌ها و شنیده‌ها و برخی نظرات غیرحرفه‌ای نسبت به عمکرد چینی‌ها در رابطه با حادثه نفتکش سانچی قضاوت کرد.

راستاد زمان ادامه عملیات امداد و نجات را منوط به کاهش حجم آتش در نفتکش سانچی دانست و خاطر نشان کرد: همانطور که روز گذشته در اولین فرصت ممکن و نیم ساعته، نیرو‌های امدادی وارد کشتی شدند قطعا به محضی که امکانی برای ادامه عملیات نجات و یا ورود به کشتی به وجود بیاید نیرو‌های امداد وارد عمل خواهند شد.

وی با تکرار اینکه هم اکنون شناور‌های امدادی و آتش خوار به علت حریق گسترده در طول کشتی مجبور به عقب نشینی از محل نفتکش سانحه دیده شده اند، گفت: متاسفانه امید برای نجات باقی خدمه بسیار ضعیف و کمرنگ شده است.

تصاویر ارسالی از گروه امداد و نجات ایرانی که در نزدیکی نفتکش حادثه دیده مستقر هستند از رسیدن آتش به مخازن سمت چپ، و شعله ور شدن آتش در کشتی سانچی حکایت دارد.

گزارش‌ها حاکی است، علاوه بر آتش، دود وسیعی منطقه را فرا گرفته و در شعاع بزرگی آتش روی آب موجب کند شدن فعالیت امدادگران شده است. 
تسنیم
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv