افزایش قربانیان ویروس «وست نیل» در آمریکا
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
loading...
کد خبر: ۸۸۳۴۰
تاریخ انتشار: 2017 October 12    -    ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
bato-adv
bato-adv
به گزارش شین هوا، با شناسایی دومین مورد از تلفات ناشی از ویروس "وست نیل" در ایالت آیووا، شمار قربانیان این ویروس در آمریکا تاکنون به 67 مورد رسیده است.

بر این اساس، پاتریشیا کوئینلیسک -- مدیر اداره بهداشت عمومی آیووا -- ضمن تایید این خبر گفت «پشه های ناقل این ویروس اخیرا از ابتدای آغاز فصل تابستان بیشتر شده و از این رو شمار تلفات ناشی از شیوع ویروس وست نیل نیز افزایش یافته است.»

مقامات پزشکی آمریکا با بیان اینکه این ویروس در اثر نیش پشه ناقل آن به انسان منتقل می‌شود از شیوع وست نیل در تمامی قاره آمریکا خبر دادند. براساس اظهارات مسئولان مراکز پیشگیری و کنترل بیماریها در آمریکا اکثر افراد مبتلا به این ویروس، علائم خاصی ندارند.

تنها یک پنجم از مبتلایان به ویروس وست نیل دارای علایم بالینی تب یا دیگر موارد هستند و برخی دیگر نیز رفته رفته به بیماری‌های شدید یا مرگبار مبتلا می‌شوند. براساس گزارش‌های آماری، از 10 اکتبر سال کنونی یک هزار و 295 نفر به ویروس وست نیل مبتلا شده‌اند که 67 نفر آنان جان خود را از دست داده‌اند. کالیفرنیا با 13 مورد مرگ ناشی از شیوع این ویروس بیشترین آمار تلفات را داشته است.

باشگاه خبرنگاران
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv