واکنش جالب یک گردشگر به تشییع شهید حججی +عکس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۸۶۹۹۲
تاریخ انتشار: 2017 September 28    -    ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰
bato-adv
bato-adv

توریست استرالیایی در واکنش به مراسم تشییع شهید حججی در میدان امام (ره) گفت: من تا قبل از اینکه ایران بیایم دیدگاه بدی نسبت به ایران داشتم اما این شهید دیدگاه مرا نسبت به اسلام عوض کرد.


در حاشیه مراسم تشییع شهید حججی در میدان امام(ره) زن استرالیایی تماما چشم به نظاره تابوت شهید حججی ایستاده است.

جلو‌تر می‌روم تا با او گفت‌و‌گو کنم، تا می‌گویم خبرنگار هستم، می‌گوید «جنگ» هر جای دنیا که باشد بد است.

او می‌گوید: من تا قبل از اینکه ایران بیایم دیدگاه بدی نسبت به ایران داشتم اما این شهید دیدگاه مرا نسبت به اسلام عوض کرد.

وی افزود: فهمیدم که ایرانی‌ها هم مثل مردم خودم هستند؛ ما همه انسان هستیم، این شهید هم‌سن پسر من است و وقتی به استرالیا برگردم حتما به پسرم خواهم گفت مسلمانان آن چیزی که به ما می‌گویند نیستند.

در همه میدان می‌شد توریست‌هایی را دید که نگاه‌های متعجب‌شان بر جمعیت یکپارچه سیاه‌پوش گریان ایرانی خیره مانده است؛ یک نفر می‌پرسد: این جمعیت برای چه به میدان آمده‌اند؟ می‌خواهم بگویم که مردی از تبار حسین (ع) با عزت به کشورش بازگشته، قصه، قصه سر دادن است و شهادت.

این جمعیت برای مردی آمده است که جانش را در راه عشق بزرگی داده است و حال خداوند آن‌چنان عشقش را به دل همگان انداخته که زبان از بیانش قاصر است اما دایره لغاتم آن‌قدر محدود است و پیشینه فکری‌مان آنقدر از هم دور است که تنها با لبخند می‌گویم: سربازی جوان بود که او را کیلومترها دورتر از کشورش در اوج غربت برای امنیت مردم سرزمینش و هدفی والا سر بریدند.

با تعجب نگاه می‌کند، شانه‌ای بالا می‌اندازد و با جمعیت سلفی می‌گیرد.

توریست استرالیایی

فارس

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv