با «جف بزوس» و ۶ مرد ثروتمند جهان آشنا شوید
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
loading...
کد خبر: ۸۲۱۷۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: 2017 August 11    -    ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
bato-adv
bato-adv
در میان تمامی فهرست هایی که به صورت سالانه منتشر می شوند، فقط دو نفر هستند که توانسته اند در این رتبه بندی صعود چشمگیری داشته باشند. یکی از آن ها، جف بزوس، بنیان‌گذار و مالک کمپانی آمازون است که توانست در تاریخ ۲۷ جولای، مصادف با ۵ مرداد سال جاری از بیل گیتس سبقت گرفته و در جایگاه نخست ثروتمندترین مردان جهان بنشیند.
با ثروتمند ترین مردان جهان آشنا شویدبه گزارش «تابناک با تو»؛ در طول بیش از ۳۰ سالی که شرکت رسانه‌ای و مجله آمریکایی فوربس در زمینه رصد کردن و برآورد نمودن ثروت های جهانی مشغول به فعالیت است، تنها ۵ نفر در صدر ثروتمندترین افراد جهان قرار داشته اند.
 با ثروتمند ترین مردان جهان آشنا شوید

در میان تمامی فهرست هایی که به صورت سالانه منتشر می شوند، فقط دو نفر هستند که توانسته اند در این رتبه بندی صعود چشمگیری داشته باشند. یکی از آن ها، جف بزوس، بنیان‌گذار و مالک کمپانی آمازون است که توانست در تاریخ ۲۷ جولای، مصادف با ۵ مرداد سال جاری از بیل گیتس سبقت گرفته و در جایگاه نخست ثروتمندترین مردان جهان بنشیند.

گفتنی است که بیل گیتس در طول ۲۳ سال گذشته، ۱۸ سال در مقام نخست این فهرست قرار داشته است.
اگر کنجکاو هستید تا با دیگر مردان ثروتمند جهان در طول ۳۰ سال گذشته آشنا شوید، توصیه می کنیم مطلب زیر را از نظر بگذرانید.
 
جف بزوس، بنیان‌گذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آمازون، توانست در اوایل مردادماه امسال از ثروتمندترین مرد جهان یعنی بیل گیتس پیشی بگیرد. در تاریخ یاد شده، ثروت بزوس از مرز ۹۰ میلیارد دلار گذشت و بر اساس ارزیابی مالی در آن روز، مالک آمازون ۹۰٫۶ میلیارد دلار سرمایه داشت؛ یعنی ۵۰۰ میلیون دلار بیشتر از بنیان‌گذار مایکروسافت.

گیتس در سال گذشته توانسته بود در رتبه بندی فوربس از غول صنعت تولید و عرضه پوشاک، یعنی آمانسیو اورتگا پیشی گرفته و صدرنشین شود.
بد نیست اشاره کنیم که مجله یاد شده از سال ۱۹۸۷ میلادی به برآورد سرمایه ی ثروتمندان جهان می پردازد.
بزوس در سال گذشته در جایگاه هفتم ثروتمندان جهان و جایگاه سوم ثروتمندان آمریکا قرار داشت.
 با ثروتمند ترین مردان جهان آشنا شوید

بنیان‌گذار اسپانیایی فروشگاه خرده فروشی Inditex که بیشتر برای فروشگاه های «زارا» شناخته می شود، در رتبه بندی فوربس در اکتبر ۲۰۱۵ به مدت چند ساعت توانست در صدر قرار بگیرد و دو روز هم در سپتامبر ۲۰۱۶ صدرنشین بود. اما خیلی زود از این جایگاه نزول کرد.
اورتگا، ثروتمندترین خرده فروش جهان، به صورت معمول هر سال رقمی معادل ۴۰۰ میلیون دلار از سود سهام خود درآمد دارد.
هنگامی که ارزش سهام ایندیتکس در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۲٫۵ درصد افزایش یافت، درآمد وی نیز به ۱٫۷ میلیارد دلار ارتقا یافت اما دو روز بعد ۲٫۸ درصد نزول داشت.
اورتگا، پسر یک کارگر راه آهن لاکورنا در کشور اسپانیاست که توانسته همه ثروت خود را به تنهایی و بدون حمایت خانواده به دست بیاورد. وی کارش را به عنوان فروشنده در یک مغازه در محل اقامتش آغاز کرد اما طولی نکشید که توانست کسب و کار خود را راه اندازی نماید.
اورتگا با سرمایه کمتر از ۱۰۰ دلار و با همکاری «روزالیا مرا» که بعدها همسرش شد، در اتاق نشیمن خود به دوخت و عرضه لباس زیر زنانه، پیژامه و لباس شب اقدام کردند.
 
با ثروتمند ترین مردان جهان آشنا شوید 
 
در سال ۲۰۱۰، یک میلیاردر از کشوری غیر از آمریکا و ژاپن در جایگاه نخست فهرست موردبحث قرار گرفت. غول صنعت مخابرات، کارلوس اسلیم هلو. رشد ارزش سهام شرکت مخابراتی America Movil باعث شد تا ثروت این غول مکزیکی از بیل گیتس و وارن بافت نیز پیشی بگیرد و به همین خاطر، صدرنشین فهرست ثروتمندان جهان بشود.
او توانست این جایگاه را به مدت ۴ سال حفظ نماید.
    با ثروتمند ترین مردان جهان آشنا شوید


وارن بافت در سال ۲۰۰۸ میلادی توانست به مقام اول صعود کند.

ارزش سهام مایکروسافت پس از ادغام با یاهو کاهش یافت. در همان سال، بیل گیتس نیز مدیریت مایکروسافت را واگذار نمود تا بیشتر تمرکز خود را روی موسسه خیریه بیل و اند ملیندا بگذارد. او توانست در سال ۲۰۰۹ میلادی دوباره با سرمایه ۴۰ میلیارد دلاری در صدر قرار بگیرد.
  با ثروتمند ترین مردان جهان آشنا شوید

نخستین آمریکایی که توانست در جایگاه نخست میلیاردرهای جهان در سال ۱۹۹۵ میلادی قرار بگیرد، بیل گیتس بود. آن سالی بود که بنیان‌گذار مایکروسافت توانست با ثروت ۱۲٫۵ میلیارد دلاری به این مقام دست پیدا کند.
او یکی از ۳۶۵ میلیاردر جهان در آن سال به شمار می رفت که توانست جایگاه یکی از ثروتمندترین مردان جهان را به مدت ۱۸ سال در طول ۲۳ سال حفظ نماید.
ثروت گیتس با این که نجومی به نظر می رسد اما یک شبِ حاصل نشده است. او مایکروسافت را در سال ۱۹۷۵ راه اندازی کرد اما تا ۲۰ سال در این فهرست جائی نداشت. در سال ۱۹۹۵، سهام مایکروسافت به عنوان یک کمپانی فعال در عرصه فناوری صعود کرد.
سرمایه خالص گیتس حدود ۱۲٫۹ میلیارد دلار بود و این رقم در طول ۴ سال پس از آن به طور تصاعدی رشد کرده و افزایش یافت.
در ادامه روند رشد، در سال ۱۹۹۹ توانست به سرمایه حدود ۹۰ میلیارد دلاری دست پیدا کند.
 
 با ثروتمند ترین مردان جهان آشنا شوید

در سال ۱۹۹۱، تایکیچیرو موری با ثروت ۱۵ میلیارد دلاری توانست به جایگاه نخست ثروتمندترین مردان جهان برسد. این استاد علم اقتصاد، در سال ۱۹۵۹ میلادی از دانشگاه استعفا داده و کسب و کار خود را راه اندازی کرد. او به ساخت و ساز ساختمان های اداری در منطقه میناتو ژاپن پرداخت.
وی در زمانی که به عنوان ثروتمندترین مرد جهان معرفی شد، ۶۵ ساختمان اداری با حدود ۷۳۰ هزار متر مربع زمین داشت.
 
با ثروتمند ترین مردان جهان آشنا شوید
 
یکی از اولین اشخاصی که در لیست پرسرمایه ترین مردان جهان فوربس در سال ۱۹۸۷ قرار داشت، ثروتمند ژاپنی موسوم به یوشیاکی تسوتسومی بود که در آن زمان، سرمایه خالصش ۲۰ میلیارد دلار برآورد شده بود.
تسوتسومی یکی از ۱۴۰ میلیاردر در جهان بود که ثروت وی عددی ده رقمی را تشکیل داده بود.
او ثروت خود را به واسطه فعالیت گسترده در زمینه املاک و مستغلات و شرکت خرده فروشی Seibu Group خود به دست آورد. پس از اینکه در سال۱۹۹۱ میلادی موری از او سبقت گرفت، تسوتسومی توانست دو سال بعد با ثروت ۹ میلیارد دلاری دوباره به جایگاه نخست ثروتمندان جهان بازگردد.
یک دهه بعد، تسوتسومی شکست خورد، در سال ۲۰۰۴ کمپانی Seibu Group او به دلیل ارائه آمار و اطلاعات دروغین تعطیل شد. خودش نیز در سال بعد از آن دستگیر و به پرداخت مبلغ ۴۲ هزار دلار جریمه شد.
او در نهایت در سال ۲۰۰۷ به طور کامل از فهرست ثروتمندان جهان حذف شد.
 
rokna.com
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
اسماعیل
|
United States
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۰
2
1
این افراد داری مشکلات روانی خطرناکی هستند. از لحظ عملی کسی که بیش از 200 میلیون دلار داشته باشد فقط تا سقف 200 میلیون دلار به درد خودش و بچه هایش و نسلهای بعدیش میخورد، آن هم در صورتیکه از اسکناسهای 100 دلاری برای روشن کردن سیگارشان هم استفاده کنند. در ضمن کسی که فقط 20 میلیون دلار پول دارد هم میتواند 98% سطح زندگی فرد 200 میلیون دلاری را داشته باشد. این افرادی که در آمدهای میلیار دلاری دارند فقط 1% پول خود را در زندگی خود و چندین نسل بعدی خرج میکنند و 99% ثروتشان بعد از مرگشان به دولتها (اکثرا دولت آمریکا) میرسد. آیا چنین افرادی نرمال هستند که تا زمان مرگ از صبح تا نصف شب کار میکنند (و تفریحات خیلی کمی دارند) تا حاصل کارشان بعد از مرگشان به دولت آمریکا برسد؟
پاسخ ها
ناشناس
| |
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
همینجوری یه حرفی میزنی. نه قانون رو می شناسی نه فعالیت های افراد رو بررسی میکنی. انگار طرف 200 میلیون دلار رو میذاره تو کیف پولش راه میافته تو خیابون ها فقط خرج کنه.
اسماعیل
|
United States
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
0
0
200 میلیون دلار را توی کیفش نمیگذارد بلکه در بانک میگذارد، بهره میگیرد و هر وقت هم هر اندازه خواست خرج میکند. من زندگی اکثر افراد ثروتمند میلیاردی مانند استیو جابز، بافن، بیل گیتس، و خیلیهای دیگر را بررسی کردم. بعضیهایشان واقعا هم حقه باز هستند مانند استیو جابز. این شخص حاضر نبود پول حضانت دختر خود، و شهریه دانشگاه او را بدهد (به فیلمی که درباره او ساخته شده را ببینید). درضمن حاضر نشد 50-60 میلیون دلار برای بیماری سرطان خود خرج کند تا چند سال بیشتر زنده بماند. تمام ترسشان این است که پولشان تمام شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv