دانستنی های شگفت انگیز از هند و مردمانش
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۶۳۲۲۹
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار: 2017 February 03    -    ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
از نظر محیط طبیعی هم هند را کشور تقابل ها و تضادها می یابیم. از یک سو کوه های سرد و سر به فلک کشیده هیمالیا و از سوی دیگر دشت های گرم و داغ. در این گزارش دانستنی های جالب درباره هند را خواهید خواند.
 
 
دانستنی های شگفت انگیز از هند و مردمانش   اختصاصی «تابناک باتو»؛ هند کشور تقابل هاست. فقیران و آدم های بی پول در محله های رها شده، از یک سو و ستاره های بالیوود در محله های اعیان نشین از سوی دیگر. از یک سو کم سوادی و خرافات و از سوی دیگر علوم فضایی و ماهواره هایی که به مریخ می رسند. از نظر محیط طبیعی هم هند را کشور تقابل ها و تضادها می یابیم. از یک سو کوه های سرد و سر به فلک کشیده هیمالیا و از سوی دیگر دشت های گرم و داغ. در این گزارش دانستنی های جالب درباره هند را خواهید خواند.

۱. هند با جمعیت ۱.۲ میلیارد، بزرگترین حکومت دموکراسی جهان است.

۲. خارج کردن روپیه از هند غیرقانونی است.
 
 

۳. پژوهش ها نشان می دهد که استنشاق هوای شهر بمبئی به مدت یک روز کامل معادل کشیدن ۱۰۰ نخ سیگار است.

 
 
۴. بزرگترین خانواده هسته ای جهان در هند زندگی می کنند. این خانواده از پدر ( زیونا چانا )، ۳۹ همسر او ، ۹۴ فرزندش و ۳۳ نوه تشکیل شده است. خانواده هسته ای در اصطلاح علوم اجتماعی به خانواده ای متشکل از زن و شوهر و فرزندان اطلاق می شود.
 
 
 
۵. پلیس های ایالت (مادیا پرادیش) اگر سبیل هایشان را بلند کنند، حقوق بیشتری می گیرند، زیرا رئيس پلیس این منطقه بر این باور است که سبیل بلند باعث احترام بیشتر مردم به نیروهایش می شود.

 
 
۶. هند کمترین میزان مصرف گوشت به ازای هر نفر را در جهان دارد.
 
 

۷. تعداد تلفن های همراه در هند بیشتر از حمام ها در این کشور است.
 
 

۸. در استان بنگال غربی هر گاو یک کارت شناسایی دارد که روی آن تصویر خود گاو الصاق شده است.