«پلاسکو»، معاملات سکه و طلا را مختل کرد+جدول
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۶۱۸۸۰
تاریخ انتشار: 2017 January 21    -    ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۱
bato-adv
bato-adv
در بازار امروز - شنبه - سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۱۷۸ هزار تومان و دلار آمریکا ۳۸۰۰ تومان عرضه می‌شود که به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر، حادثه ساختمان پلاسکو بر بازار امروز قیمت طلا و ارز چندان تاثیری نداشته و فقط معاملات در مغازه‌های طلا و سکه جمهوری با اختلال مواجه شده است.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار امروز ۱۱۴ هزار و ۷۴۰ تومان قیمت دارد. همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۵۹۸ و ۳۱۷ هزار تومان فروخته می‌شود.

از سوی دیگر هر اونس طلا برای معاملات در بازارهای جهانی حدود ۱۲۱۱ دلار داد و ستد می‌شود.

در بازار ارز نیز یورو ۴۲۷۳ تومان، پوند انگلستان ۴۸۳۶ تومان و لیر ترکیه ۱۰۸۰ تومان در بازار آزاد فروخته می‌شود.

محمد کشتی‌آرای - رئیس اتحادیه طلا و جواهر - با بیان اینکه حادثه ساختمان پلاسکو هیچ تاثیری در قیمت طلا و سکه نداشته است، گفت: تنها تاثیری که ساختمان پلاسکو داشته این است که معاملات در واحدهای فروش حاضر در مناطق جمهوری، چهار راه استانبول و میدان فردوسی مختل شده است. طبیعتا چون آنجا مرکز تردد تعدادی از افراد بوده است و حالا نمی‌توانند تردد داشته باشند، سطح معاملات کاهش یافته است.

وی درباره زمان برگشتن معاملات این منطقه به حالت عادی اظهار کرد: این موضوع بستگی به ارگان‌های امداد و نجات دارد که آنجا را پاکسازی کنند تا تردد به حالت عادی برگردد. در حال حاضر دادوستدهای کلیه واحدهای مجاور بیشتر به مناطق دیگر منتقل شده است.

قیمت‌ها در بازار آزاد در طول روز نوسانی است.
 
«پلاسکو»، معاملات سکه و طلا را مختل کرد 
ايسنا
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv