حقایقی که باید در مورد یاقوت کبود آبی بدانید
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۶۱۸۷۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2017 January 21    -    ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴
bato-adv
bato-adv
یاقوت کبود یکی از سنگ‌های قیمتی دنیا است. از افراد مشهور گرفته تا افراد عادی، همه به ارزش این سنگ گران‌بها واقف بوده و آن را نشانه‌ای از تجمل و اشرافیت می‌دانند. در میان تمامی یاقوت‌های کبود، یاقوت کبود آبی به‌عنوان یکی از پرکاربردترین سنگ‌ها شناخته می‌شود.

حقایقی که باید در مورد یاقوت کبود آبی بدانیدیاقوت کبود یکی از سنگ‌های قیمتی دنیا است. از افراد مشهور گرفته تا افراد عادی، همه به ارزش این سنگ گران‌بها واقف بوده و آن را نشانه‌ای از تجمل و اشرافیت می‌دانند. در میان تمامی یاقوت‌های کبود، یاقوت کبود آبی به‌عنوان یکی از پرکاربردترین سنگ‌ها شناخته می‌شود. یاقوت کبود آبی به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین سنگ‌ها در زندگی افراد یاد می‌شود. طبق باور عموم، این سنگ دارای بیشترین تأثیر بر روی شانس، ثروت و دیگر حوزه‌های زندگی یک فرد است. به همین منظور ما به سراغ حقایق این سنگ رفته تا شما را بیشتر با آن آشنا کند.

یاقوت کبود آبی دارای اهمیت و ارزش ستاره‌ شناسی است

یاقوت کبود آبی ازنظر علم ستاره‌ شناسی بخشی از زحل بوده و گردش‌های زحلی نیز می‌توانند زندگی یک فرد را زیر و رو کنند. درنتیجه این سنگ، در مقایسه با سنگ‌های دیگر دارای اهمیت بالای ستاره‌شناسی  است.

زحل به‌عنوان یک سیاره‌ی حاکم برای برج جدی و برج دَلو شناخته می‌شود. منجمان استفاده از سنگ یاقوت کبود آبی را به متولدین این ماه توصیه می‌کنند.

یاقوت کبود آبی اصل متعلق به کشمیر است

یاقوت کبود آبی‌رنگ اصل، متعلق به کشمیر بوده و شاید نتوان یکی از آن‌ها را به‌طور مستقیم از آن منطقه به دست آورد. برندهای محبوب موجود در بازار اغلب دارای کیفیت پایین‌تر هستند. به‌علاوه سنگ یاقوت اصل کشمیری یکی از گران‌ قیمت ترین سنگ‌های جهان محسوب می‌شود.

یاقوت کبود

یاقوت کبود آبی برای انگشت وسط افراد مورداستفاده قرار می‌گیرد

اگرچه این کار ضروری نیست، اما یاقوت کبود آبی معمولاً برای انگشت وسط افراد مورداستفاده قرار می‌گیرد. دلیل این کار باورهای ستاره‌شناسی است که استفاده از یاقوت کبود آبی در انگشت وسط را برای فرد، پرمنفعت می‌داند. بااین‌حال انتخاب نهایی با شماست.

به هنگام خرید یاقوت کبود آبی به چهار نکته توجه کنید

قیمت یک یاقوت کبود آبی اصل بسیار گران بوده و بسیاری از سنگ فروشان نوع تقلبی و یا کم کیفیت آن را در اختیار شما قرار می‌دهند.

 هنگام خرید یاقوت کبود آبی به این موارد دقت داشته باشید:

  • رنگ
  • وضوح
  • برش
  • وزن (قیراط)

اگرچه یاقوت کبود در رنگ‌های مختلف وجود دارد، اما ارزشمندترین آن رنگ آبی است. وضوح نیز به میزان شفافیت و عبور نور از یاقوت اشاره دارد.

یاقوت کبود

در رابطه با برش سنگ، دقت داشته باشید که یاقوت به بهترین نحو برش خورده باشد. برش صحیح سنگ بازگشت نور را افزایش می‌دهد. قیمت یاقوت کبود آبی‌رنگ بستگی به وزن آن داشته و سنگ‌های ۲، ۳ و ۴ قیراطی دارای قیمت‌های بالایی هستند.

علاوه براین، در بازار، یاقوت‌های تقلبی نیز وجود دارد که مشابه یاقوت‌های اصل هستند. در هنگام خرید مطمئن شوید که پول یک سنگ اصل را بابت یک سنگ تقلبی پرداخت نمی‌کنید.

این سنگ با طلا و یا نقره استفاده می شود

یاقوت کبود آبی باید با انگشترهای طلا و یا نقره مورداستفاده قرار بگیرد. کوچک‌ترین اندازه‌ی این سنگ ۲ قیراط بوده و سنگ ۵ قیراطی به‌عنوان اندازه‌ی ایده‌آل شناخته می‌شود.

استفاده از طلا در کنار یاقوت کبود آبی به‌عنوان بهترین ترکیب شناخته می‌شود، زیرا هر دو ماده یکدیگر را از نظر ارزش زیباشناختی و اهمیت، پشتیبانی می‌کنند.

یاقوت کبود

یاقوت‌های باکیفیت دارای گواهینامه‌ی اصالت هستند

یک فروشنده‌ی یاقوت اصل و باکیفیت همیشه برای محصول خود گواهینامه‌ی اصالت صادر می‌کند.

صرف‌نظر از فرد فروشنده، شما باید همیشه از او درخواست گواهینامه‌ی اصالت کنید. مطمئن شوید که گواهینامه‌ی صادرشده اصل بوده و توسط اتحادیه‌ی سنگ‌های قیمتی کشور صادر شده است.

یاقوت کبود آبی‌رنگ بسیار گران‌بها و با ارزش است، بنابراین تمامی موارد بالا را برای تشخیص آن، خوب به خاطر بسپارید. چه این سنگ را برای حلقه‌ی نامزدی خود می‌خرید و چه به خاطر کاربردهای نجومی آن، همواره به کیفیت توجه کنید.

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
0
7
امروز فردا پیامک میزنن که یارانه تان قطع میشود ! اونوقت شما برای ما ازیاقوت حرف میزنین !
یکی میرد ز درد بی نوایی! ...یکی گوید که تو زردک میخواهی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۳
3
0
ایرانی عزیز ومحترم عصبانی نشو، خدا راچه دیدی درمملکت ما عده ای شب میخوابند صبح میلیارد میشوند، انشاالله شما هم دیگه برات یارانه مهم نباشد مثل ما که دیگر فکرش را هم نمیکنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv