گزارش لحظه به لحظه از "مراسم تحلیف ترامپ" + تصاویر
bato-adv
کد خبر: ۶۱۸۱۳
تاریخ انتشار: 2017 January 20    -    ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۴

مراسم تحلیف دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا برگزار شد.

***نخستین سخنرانی ترامپ پس از تحلیف

دونالد ترامپ: از باراک و میشل اوباما از کمک فوق‌العاده‌شان در دوران انتقال قدرت تشکر می‌کنم؛امروز فقط انتقال قدرت از یک دولت به دولت دیگر نیست. انتقال قدرت از واشنگتن به مردم آمریکا است؛بیستم ژانویه به یاد خواهد ماند به عنوان روزی که مردم بار دیگر حکمرانان این کشور شدند، مردان و زنان فراموش شده؛سوگند من ادای وفاداری به همه آمریکایی‌ها بود. امروز روز پایان همه مشکلات است و متعلق به همه مردم آمریکا؛دهه‌ها کشورهای دیگر را ثروتمند کردیم و از خودمان غافل شدیم. حالا به آینده می‌نگریم و بینش تازه‌ای حکمفرما خواهد بود؛ما قدرت، ثروت و رویاهایمان را پس خواهیم گرفت و آمریکا چنان قدرتمند می‌شود که پیش از این هرگز نبوده؛از این پس دو قانون ساده حکمفرماست: آمریکایی بخرید؛ آمریکایی استخدام کنید؛تروریسم اسلامی(!) را به کلی از صحنه دنیا محو می‌کنیم؛آمریکا یکپارچه و بدون توقف است و هیچ بیم و هراسی نداریم؛مردم آمریکا در هرجایی که هستید، صدای شما شنیده می‌شود و خواست و رویای شما آینده آمریکا را ترسیم می‌کند؛ما آمریکا را دوباره امن، ثروتمند، قدرتمند خواهیم کرد و عظمت را به آمریکا برمی‌گردانیم.

 

تحلیف ترامپ

***دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد کرد.
 

مراسم تحلیف ترامپ برگزار

***مایک پنس پس از ادای سوگند به عنوان معاون ریاست جمهوری آمریکا در کنار باراک اوباما

 

مراسم تحلیف ترامپ برگزار

 

مراسم تحلیف ترامپ برگزار

 

مراسم تحلیف ترامپ برگزار

***باراک اوباما در آخرین دقایق ریاست جمهوری خود با چشمانی بسته به دعا گوش می‌دهد.

 

11.jpg

***دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا وارد جایگاه ویژه شد.

 

22.jpg

 

33.jpg

 

44.jpg

 

55.jpg

 

66.jpg

*** اوباما، بایدن و ملانیا ترامپ وارد مراسم شده‌اند.

 

77.jpg

***فرزندان ترامپ وارد بالکن محل برگزاری مراسم تحلیف شدند.    

1.jpg***برنی سندرز، رقیب هیلاری کلینتون در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات هم به محل برگزاری مراسم رفته است. 

2.jpg

*** میشل اوباما و ملانیا ترامپ کاخ سفید را به مقصد کنگره ترک کردند. *** اوباما و ترامپ نیز کاخ سفید را به مقصد کنگره ترک کردند. بایدن و پنس کاخ سفید را به مقصد کنگره ترک کرده بودند.*** شمار زیادی از مقامات پیشین و کنونی امریکا از جمله نمایندگان کنگره، برای مراسم تحلیف وارد ساختمان کنگره شده‌اند.*** تظاهرات علیه ترامپ در واشنگتن دی‎سی به خشونت کشیده شده است. معترضان شیشه چندین مغازه و خودرو را شکستند. همچنین پلیس با شماری از معترضان درگیر شده است. 

3.jpg

 

4.jpg*** بیل کلینتون، رئیس‌جمهور اسبق، و هیلاری کلینتون، همسر وی که رقیب اصلی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 بود، وارد کنگره شدند. 

5.jpg*** خانواده ترامپ برای حضور در مراسم تحلیف وی وارد کنگره شدند.*** جورج دابلیو بوش، رئیس‌‎جمهور اسبق آمریکا، برای حضور در مراسم تحلیف ترامپ، وارد کنگره شد. 

6.jpg

*** باراک و میشل اوباما از دونالد و ملانیا ترامپ، در کاخ سفید استقبال کردند.***باراک اوباما، چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا، کاخ سفید را ترک کرد.

اوباما خطاب به مردم آمریکا گفت:"خدمت به شما بزرگترین افتخار زندگیم بود. شما مرا به رهبری بهتر و مردی بهتر تبدیل کردید" 

7.jpg*** ترامپ به همراه همسرش وارد کاخ سفید شدند.

 

8.jpg*** ترامپ کلیسای سنت جان را به مقصد کاخ سفید ترک کرد. 

9.jpg

*** باراک و میشل اوباما، در کاخ سفید میزبان ترامپ و همسرش خواهند بود.*** دونالد ترامپ به همراه همسر و خانواده‌اش، به کلیسای سنت جان در نزدیکی کاخ سفید رفتند؛ این مراسم نیایش، اولین گام در مسیر تحلیف رؤسای جمهور امریکا به شمار می‌آید.

 

10.jpg*** تدابیر امنیتی در واشنگتن دی‌سی برای مراسم تحلیف ترامپ به اوج خود رسیده است.*** در حالی که واشنگتن دی‌سی برای مراسم تحلیف دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا آماده می‌شود، منتقدان مواضع ترامپ در نقاط مختلف جهان اجتماعاتی اعتراض آمیز برگزار کرده‌اند.

 
ميزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار