سلاح سوئیسی‌ها در داووس برای شکار پهپاد+عکس
bato-adv
کد خبر: ۶۱۸۱۰
تاریخ انتشار: 2017 January 20    -    ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۲
bato-adv
bato-adv
نیروهای امنیتی سوئیس امسال یک آیتم جدید به مجموعه تدابیر امنیتی برای اجلاس داووس اضافه کردند که نامش سلاح ضد پهپاد است.
 
سلاح سوئیسی‌ها

به نوشته بلومبرگ برای اولین بار از سلاح موسوم به HP 47 Counter UAV Jammers برای دور کردن یا شکار و نشاندن هرگونه پهپاد و بدون سرنشین که ممکن است توسط سازمان‌های جاسوسی به هوا فرستاده شود، استفاده شد.

این سلاح دقیقاً مشابه سلاحی است که هنگام حضور اوباما در برلین توسط پلیس آلمان چند وقت پیش از آن استفاده شد. گفته شد ممکن است مردم بر اساس کنجکاوی و یا تروریست‌ها باهدف حمله احتمالی از پهپاد یا هرنوع بدون سرنشین بر فراز این اجلاس استفاده کنند.

جرج اشمیت سخنگوی WEF ضمن تأیید این مطلب تأکید کرد که برای بالا بردن امنیت مقامات حین حضور در اجلاس از تسلیحات ضد پهپاد استفاده کرده‌اند.

سلاح مذکور تا 300 متر برد داشته و شعاع اطراف خود را تحت پوشش عملیاتی قرار می‌دهد و هرگونه ارسال دیتا، ویدئو و ... را بلوکه می‌کند و بنابراین دارنده پهپاد نمی‌تواند دیتا را دریافت کند. غیرفعال کردن دستورات، از بین بردن ریموت پهپاد و حتی شکار آن با کمک تک‌تیراندازها از ویژگی‌های دیگر این سلاح است.

کشورهای مختلف راه حل‌های ابداعی برای مبارزه با پهپادهای دشمن یا غریبه را به‌کاربرده و به‌عنوان‌مثال پلیس هلند با آموزش عقاب سعی کرده است پهپادهای مزاحم را شکار کند.
 
خبرآنلاين
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار