بهترین شریک زندگی دنیا چه شکلی‌‌اند؟
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۵۷۸
تاریخ انتشار: 2015 May 17    -    ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۷
bato-adv
bato-adv
شریک زندگی مناسب شما کیست؟ اگر به دنبال شریک زندگی مناسب می‌گردید اما نمی‌دانید که او باید چه خصوصیاتی داشته باشد، به نشانه‌های زیر دقت کنید.

۱. اشتباهات گذشته شما را فراموش می‌کند


یک شریک خوب، گذشته شما را نادیده می‌گیرد و دائم اشتباهاتی را که یادآوری آن‌ها هیچ نفعی به حال رابطه‌تان ندارد، بازگو نمی‌کند.

۲. مقایسه نمی‌کند


یک شریک زندگی مناسب تفاوت انسان‌ها را درک می‌کند و می‌داند که هر شخص نقاط ضعف و قوت خود را دارد. بنابراین شما را با افراد دیگر مقایسه نمی‌کند.

۳. به رابطه دوطرفه اعتقاد دارد


او باید بداند که یک رابطه سالم به تلاش هر دو طرف وابسته است و باید بین آن‌ها تعادل برقرار باشد. رابطه‌های یک طرفه در ‌‌نهایت به مشکل منجر خواهد شد.

۴. به تنهایی شما احترام می‌گذارد


هر فردی به تنهایی احتیاج دارد. شریک زندگی شما باید معنای حریم خصوصی را درک کند. افرادی که این قانون را رعایت نمی‌کنند، پس از مدتی از هم خسته می‌شوند و در رابطه احساس خفقان می‌کنند. باز هم می‌گوییم، در هر چیزی تعادل لازم است، حتی با هم بودن.

۵. گفتگو با شما در اولویت اوست

یک شریک زندگی خوب ارتباط و گفتگو با شما را در اولویت کارهای خود قرار می‌دهد. بدون گفتگو با یکدیگر، مشکلات کوچک تبدیل به مشکلاتی بزرگ و حل نشدنی تبدیل می‌شود. شما باید در گفتگو با شریکتان آزاد باشید و مطمئن باشید که حرف‌هایتان شنیده می‌شود. گفتگو برای تداوم یک رابطه حیاتی است.

۶. ساده است


یک شریک خوب رابطه را تبدیل به یک بازی پیچیده نمی‌کند. او با هر مشکلی به سادگی برخورد می‌کند و به جای عکس العمل‌های پرخاشگرانه یا عقب نشینی، با شما به گفتگو می‌نشیند.

۷. رگ خواب شما را می‌شناسد


او به «زبان عشق» شما آگاه است و می‌داند چه زمانی باید کنارتان حضور داشته باشد، چه لغاتی را در گفتگو با شما به کار گیرد یا چه هدیه‌ای برای شما بخرد تا خوشحال شوید. به بیانی او باید رگ خواب شما را بداند.

بهترین شریک زندگی دنیا چه شکلی‌‌اند؟

۸. شوخ طبع است

شوخ طبعی از خصوصیات شریک زندگی است، طوری که شما می‌توانید جوکی را برای او بگویید و با هم بخندید.

۹. منطقی است


فردی را انتخاب کنید که انتظارات منطقی از شما داشته باشد. همه ما آدم‌ها گاهی اشتباه می‌کنیم و این امری طبیعی است. او نباید برای شما استانداردهایی تعریف کند که خود به آن پایبند نیست.

۱۰. به خود‌شناسی رسیده است


گاهی ما از دیگران انتظاراتی داریم و زمانی که آن‌ها قادر به برآورده کردنشان نیستند، ناامید می‌شویم. ما باید آنقدر مهارت‌های لازم را در خود تقویت کنیم تا محتاج هیچ کس نباشیم. رابطه عاطفی تنها باید راهی برای تقویت خود‌شناسی باشد.

خصوصیات فرد مناسب زندگی، عنوان شریک زندگی، خصوصیات شریک زندگی مناسب

شریک زندگی شما باید معنای حریم خصوصی را درک کند‎

۱۱. خوش بین است


شریک زندگی شما انتظارات خوش بینانه‌ای از شما و رابطه دارد. او افکار منفی را از خود دور می‌کند و معتقد به رابطه‌ای خوب و طولانی مدت است.

۱۲. مسئولیت پذیر است

او نباید شما را تنها منشا تمام خوشی‌هایش بداند. هر کسی مسئول شادی زندگی خود است. شما می‌توانید بزرک‌ترین بخش این شادی باشید اما تمام آن نه.

۱۳. احساسات خود را کنترل می‌کند


یک شریک زندگی خوب به شما احترام می‌گذارد، مدام کنترل و نقدتان نمی‌کند و در مقابل دیگران باعث شرمندگی نمی‌شود.

۱۴. زمانش را با شما تقسیم می‌کند


همدلی از دیگر خصوصیات فرد مناسب زندگیشما است. او به ارزش کار تیمی آگاه است و خوب می‌داند که: «یک دست صدا ندارد.»

۱۵. مستقل است


او قابل اعتماد و مسئول است و هر زمان که احتیاج داشته باشید، کنار شما است.

۱۶. از شما حمایت می‌کند


شریک زندگی شما را تشویق می‌کند تا بهترین خود باشید. از موفقیت شما نمی‌ترسد و همیشه بهترین شما را می‌خواهد.

۱۷. همیشه برای بهبود رابطه تلاش می‌کند


یک شریک خوب می‌داند که یک رابطه احتیاج به مراقبت و تلاش دارد. بنابراین ‌‌نهایت سعی خود را می‌کند تا رابطه به بهترین شکل خود پیش رود.

۱۸. قادر به گفتن «ببخشید» است


فردی که به خودآگاهی رسیده باشد، از گفتن «ببخشید» در زمان‌هایی که مرتکب اشتباهی شده، نمی‌هراسد.

۱۹. بهترین دوست شماست


یک شریک زندگی خوب، باید یک دوست خوب هم باشد. زمانی که یک رابطه با مشکل روبه رو می‌شود، دوستی و صمیمی طرفین است که آن را نجات می‌دهد.

۲۰. صادق و قابل اعتماد است


او هیچ‌گاه به شما دروغ نمی‌گوید. اگر شخص دیگری را ملاقات کرده باشد، ترجیح می‌دهد رابطه با شما را تمام کند تا اینکه فریبتان دهد و موجب آزارتان شود.

در ‌‌نهایت باید بگوییم که همه ما انسان‌ایم و طبیعی است که نمی‌توانیم همیشه بهترین خود را به عنوان شریک زندگی ارائه دهیم. اما یک همراه خوب اکثر خصوصیاتی را که در بالا به آن اشاره شد، دارا است.

منبع: بر‌ترین‌ها
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv