مرگ سالانه هشت هزار تهرانی به علت آلودگی هوا
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۵۲۶۴۷
تاریخ انتشار: 2016 October 22    -    ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
bato-adv
bato-adv
نواب حسینی منش مدیرعامل ستاد معاینه  فنی شهر تهران در یک برنامه تلویزیونی در خصوص تعداد دفعات جریمه خودروهای معاینه فنی اظهار داشت: حدود 1 میلیون 460 خودرو پلاک تهران موفق به اخذ معاینه فنی شده اند.
 
وی در مورد زمان فعالیت مراکز معاینه فنی گفت: این مراکز از ساعت 7:30 صبح تا 24 باز بوده و خودروها می توانند برای دریافت معاینه فنی مراجعه کنند. در حال حاضر روزانه هفت هزار خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه و همین تعداد نیز به مراکز معاینه فنی شهرهای اطرراف تهران می روند.
 
حسینی منش در ادامه تصریح کرد: اگر کسانی که تا به حال موفق به گرفتن برگه معاینه فنی خود نشده اند می توانند اخذ این برگه را به روز های آتی موکول کنند. در حال حاضر مراکز معاینه فنی با آرامش کار خود را پیش می برد.
 
وی در مورد معاینه فنی موتور سیکلت های شهر تهران گفت: مراکز معاینه فنی دارای خط ویژه برای موتور سیکلت ها هستند اما مراجعه موتور سواران در حد صفر است و این قشر از مراکز معاینه فنی موتور سیکلت استفاده نمی کنند.
 
رئیس ستاد معاینه فنی شهر تهران افزود: در سال گذشته از  هر 100 خودرو که به مراکز معاینه فنی مراجعه می کردند، 7 خودرو به علت مشکلات فنی و زیست محیطی رد می شدند.امسال این تعداد به 15 خودرو افزایش پیدا کرده است.
 
حسینی منش دلیل افزایش میزان رد شدن خودروها در تست های معاینه فنی را حضور خودروهای معیوب پس از اعلام اجرای طرح LEZ دانست و گفت: این خودروها برای بار اول بود که اقدام به دریافت معاینه فنی می کردند.
 
وی با اشاره به اینکه سالیانه 8 هزار نفر در تهران به علت سکته جان خود را از دست می دهند، تاکید کرد: مهمترین علت سکته  در تهران آلودگی هوا است که این آلودگی ناشی از فعالیت وسیله نقلیه موتوری است.
منبع: میزان
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv