باز شدن پای ماه عسل به مجلس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۳۲۶۵
تاریخ انتشار: 2015 June 27    -    ۰۶ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷
bato-adv
bato-adv

۰۰۰۷۶۱۱۲۸۳


اسپانسر شدن یک موسسه مالی و اعتباری غیرمجاز بزرگ در یکی از برنامه های پرمخاطب ماه رمضان امسال آنهم در دور جدید ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی موضوع کم اهمیتی نیست که براحتی بتوان از کنارش عبور کرد.

چراکه همزمان با موج جدید برخورد با مؤسسات غیرمجاز توسط بانک مرکزی و قوه قضائیه، تریبون تبلیغاتی یکی از مهمترین ویژه برنامه‌های ماه رمضان رسانه ملی یعنی "ماه عسل” در اختیار مؤسسه فاقد مجوز ثامن الحجج(ع) قرار داده شده است.

البته در همان آغاز برنامه، مجری ماه عسل اعلام کرده که اسپانسر این برنامه باشگاه فرهنگی ورزشی ثامن الحجج (ع) و یکی از شرکت‌های بیمه ای است ولی آنچه تقریبا برای مردم پوشیده نیست آن است که ثامن الحجج پیش از آنکه به باشگاه فرهنگی ورزشی‌اش شهرت داشته باشد به عنوان موسسه مالی اعتباری غیرمجاز به فعالیت می پرداخته است.

قبلاً هم این مؤسسه برای اینکه بتواند دستور بانک مرکزی مبنی بر عدم تبلیغات مؤسسات بدون مجوز را دور بزند، با نام باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج اسپانسر شده بود و امسال نیز با توسل به همین شیوه به‌عنوان یکی از اسپانسر‌های اصلی برنامه ماه عسل شبکه سوم سیما فعالیت می‌کند.

تسنیم طی روز گذشته با انتشار گزارشی با عنوان «”ماه عسل” تریبون تبلیغاتی یک مؤسسه مالی غیرمجاز شد» به این موضوع پرداخت و بعد از آن در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی، ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم در مجلس طی تذکری خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

نماینده مردم رباط کردیم در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تذکر خود اعلام کرد که این همه موسسه و حامی در کشور وجود دارد تا چنین برنامه هایی را حمایت مالی کند که این حمایت در جامعه هم می تواند انعکاس خوبی داشته باشد.

این عضو کمیسیون اقتصادی همچنین تأکید کرد که باید با این موضوع برخورد شود و نباید اجازه داد موسسات مالی غیرمجاز در رسانه ملی تبلیغ کنند.

نکو همچنین گفت: هر چند این برنامه برنامه مثبتی بوده و اثرات خوبی به همراه دارد اما شک و شبهه هایی در خصوص مشکل دار بودن خامی آن وجود دارد که من تقاضا دارم هر چه سریعتر دستگاه های ذی‌صلاح ضمن بررسی موضوع صحت و سقم آن را مشخص و به اطلاع مردم برسانند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حامی برنامه خوب و آموزنده ماه عسل موسسه غیر مجاز بوده که باعث اعتراض برخی از شهروندان شده است افزود: سوال من این است که چرا برنامه ای که به دنبال ترویج احکام اسلام و حوزه های دینی و مسائل فرهنگی در جامعه است باید مورد حمایت موسسه ای قرار بگیرد که در معرض اتهام بوده و غیرمجاز شناخته می شود.

وی ادامه داد: این همه موسسه داشتیم که هیچ مشکلی نداشتند و می توانستند حامی برنامه ماه عسل باشند حال باید مشخص شود چرا موسسه ای که درگیر حاشیه بوده به عنوان حامی این برنامه معرفی می شود.

نکو گفت: در صورتی که حامی برنامه های صدا و سیما موسسات مجاز باشند می توانند اثرات مثبت آنها را دو چندان کند. امیدوار است هر چه سریعتر تکلیف موسسه مذکور مشخص شده تا مطالبه مردم در این باره جامه عمل پوشیده شود.

تسنیم

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv