درمان بیماری‌ ابولا و زیکا با استفاده از پلاسما
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۳۰۳۸۵
تاریخ انتشار: 2016 March 10    -    ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۵
bato-adv
bato-adv
محمد مهدی گویا در نشست مشترک با مدیران ارشد سازمان انتقال خون اظهارداشت: سال‌ها است مردم در نهایت اطمینان از سلامت، از خون و فرآورده های آن استفاده می‌کنند. در بسیاری از کشورهای منطقه محصولات خونی یا کنترل نمی‌شوند یا اگر کنترل شود، به دقت و وسعت ایران نیست.

رئیس مرکز مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: ما از سازمان انتقال خون تقاضا داریم که اطلاعات بیماری‌ها را از ما بخواهد زیرا این وظیفه ما و لازمه کار انتقال خون است.

وی این کار را فراتر از همکاری دانست و افزود: برای تهیه و تامین هرگونه اطلاعاتی در خصوص جغرافیای اپیدمولوژی بیماری های کشور آمادگی کامل داریم.

گویا گفت: ما حتی با استفاده از نمونه های پلاسما و آنتی بادی های موجود در آن می توانیم جغرافیای بیماری هایی را تشخیص دهیم که هنوز از وجود آنها آگاهی نداریم و این به کنترل بیماری‌ها در کشور کمک شایانی می کند و جنبه امنیتی بالایی در مقابله با هجمه های بیولوژیک دارد.

وی از سازمان انتقال خون خواست تا نمونه‌هایی از بیماری‌های نوظهور را در اختیار مرکز مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت قرار دهد،  گفت: تعیین جغرافیا بیماری‌ها و اطلاع رسانی آن به سازمان انتقال خون برای پیشگیری را بر عهده می گیریم و بسیار برای ما مهم است که در مورد این موضوع سرمایه گذاری کنیم.

گویا با اشاره به درمان برخی از بیماری‌های نوظهور چون ابولا و زیکا با استفاده از پلاسما گفت: نیاز است که بانک متنوعی از پلاسمای مقاطع مختلف سنی تهیه و نگهداری شود، زیرا واکسن های خاصی قبل از ریشه کنی بیماری‌هایی چون آبله در خون  افراد وجود داشته است و وجود این آنتی بادی‌ها می‌تواند جلوی بروز بیماری‌ها و اپیدمی‌های مهلک احتمالی آینده را بگیرد.
ميزان
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv