از گفتن این جملات به پسر بچه ها پرهیز کنید
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۳۰۳۷۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2016 March 12    -    ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۶
bato-adv
bato-adv
این مورد در بالای لیست شما قرار دارد. نه‌ تن‌ا گفتن این حرف درست نیست و به‌گونه‌ای تبعیض جنسی است بلکه گفته‌ای نامناسب و ناسالم است. گریه روشی سالم و مناسب برای آزاد کردن ترس، ناراحتی و غم فرد است و اگر ما به آن‌ها القا کنیم که نباید گریه کنند ممکن است به شخصیتشان آسیب وارد نماییم.
از گفتن این جملات به پسر بچه ها پرهیز کنید در اینجا لیستی از جملاتی آورده شده است که اغلب به پسران خود می‌گوییم، در حالی‌ که نباید تلاش کنیم تا این‌گونه پیام‌های بی‌مفهوم را به پسران خود آموزش دهیم.

مرد‌ها گریه نمی‌کنند

این مورد در بالای لیست شما قرار دارد. نه‌ تنها گفتن این حرف درست نیست و به‌گونه‌ای تبعیض جنسی است بلکه گفته‌ای نامناسب و ناسالم است. گریه روشی سالم و مناسب برای آزاد کردن ترس، ناراحتی و غم فرد است و اگر ما به آن‌ها القا کنیم که نباید گریه کنند ممکن است به شخصیتشان آسیب وارد نماییم.

از گفتن این جملات به پسر بچه ها پرهیز کنید

مثل دختر‌ها رفتار نکن


ما باید متوجه باشیم در زمانی زندگی نمی‌کنیم که جامعه قوانین قدرتمندی داشت که برای کارهایی که دختران یا پسران می‌توانستند انجام دهند تبعیض می‌گذاشت.


مثل پدرت باش

تأکید شما نباید روی درست کردن یک نسخهٔ کوچک‌تر از پدر یا هر فرد دیگری باشد. به‌جای آن تلاش کنید کودک خود را تشویق نمایید که فردی خاص و منحصربه‌فرد باشد.


اگر کسی شروع به دعوا کرد توهم با او دعوا کن


دو کار اشتباه باعث یک کار صحیح نمی‌شوند. هیچ‌کدام از ما دوست نداریم ببینیم که کودک ما مرتباً در حال دعوا باشد. نباید پسر خود را ترغیب کنید که برای دعوا دستان خود را بلند کند، حتی اگر این کار برای دفاع از خود در حیاط مدرسه باشد.

پسر‌ها باید محکم و خشن باشند

اگرچه ما هنوز واکنش‌ها و رفتارهای کلیشه‌ای زیادی را می‌بینیم، اما افرادی هستند که متوجه می‌شوند برخی از آسیب‌پذیری‌ها مردم را به هم نزدیک‌تر می‌کنند. بهتر است به پسر خود یاد بدهیم که باید انسان باشد و نیازی نیست به خود فشار وارد کند تا تظاهر نماید که مانند صخره سخت است.

پسر‌ها نیازی نیست احساسات خود را بروز دهند


یادگیری بیان آزادانه و راحت احساسات یکی از چیزهای باارزشی است که اگر ما در یک‌راه بامعنی و باهدف زندگی خود را با دیگران در شریک شویم می‌توانیم آن را یاد بگیریم. اگر کاری کنیم که پسر ما تصور کند بیان احساسات موضوعی نیست که بخواهد به آن فکر کند به‌جای آنکه به او خوبی کرده باشیم به شخصیتش آسیب‌زده‌ایم.

همهٔ دختر‌ها یک پسر پولدار را دوست دارند


مشکلات زیادی در این طرز فکر وجود دارد. اگر از کلماتی مانند همه یا هیچ‌کس برای هر موضوعی استفاده کنید به رشد کودک خود کمک نکرده‌اید. این طرز گفتار سبب استمرار یک طرز فکر کلیشه‌ای در او شده و به‌جای آنکه شما را در کنار یکدیگر نگه دارد از هم دور می‌کند. بهتر است فکر کنید این طرز فکر چه زمانی وارد ذهن شما شد و حالا که بزرگ‌تر شده‌اید آیا هنوز هم به این نصیحت منفی خود اعتقاددارید؟ شاید متوجه شوید با برخی از این تصاویر منفی جنسیتی خودتان بزرگ‌شده‌اید، حتی بدون اینکه واقعاً در زندگی آن را حس کنید.

پول بیشتر بهتر است

با آموزش دادن به پسرانمان که ارزش یک مرد به میزان دارای اوست به ارزش‌های دیگر توجه نکرده و به آن‌ها بها نداده‌ایم. اما بهتر است به او یاد بدهیم چگونه مستقل شده و به جامعه خدمت کند. همچنین به او کمک کنیم تا ارزش را در چیزهایی به‌جز پول و مادیات بداند.
جام نیوز
bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
0
4
نتیجه این تربیت ، تاکجا اباد هست وقتی دزدی ، دغل ؛ بیشرمی ؛ عدم رعایت حقوق دیگران ، نادید گرفتن دیگران همه همه تبدیل شدند به شاخصی های خوب و ملاک های رزنگی ، باهوشی و موفقیت شده /
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv