پهپاد سقط جنین در لهستان!
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۹۷۳
تاریخ انتشار: 2015 June 23    -    ۰۲ تير ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۵
bato-adv
bato-adv

لهستان جزو کشورهایی است که سقط جنین در آن قانونی نیست. فعالان حقوق زنان و فمینیست‌ها هم در‌به‌در دنبال کشورهایی مانند لهستان می‌گردند تا آموزه‌های فمینیستی خود را به آنها صادر کنند.

به تازگی یک گروه حمایت از سقط جنین زنان که در هلند مستقر است، پهباد مجهز به داروهای سقط جنین خود را بر فرار آسمان لهستان به پرواز درآورده تا در اقدامی نمادین، این داروها را به دست زنانی برساند که در این کشور قصد دارند از شر جنین خود راحت شوند.

گروه هلندی Women on Wave روز شنبه وارد شهر اسلوبیک در لهستان شده و پهپاد خود را که حاوی قرص‌های سقط جنین است به پرواز درآورد. این هواپیمای بدون سرنشین در خود داروهایی دارد که مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی است و برای سقط جنین به کار می‌رود. این گروه هلندی هدف خود از این کار را کمک به زنان و دختران لهستانی خوانده که قصد دارند جنین خود را سقط کنند اما نمی‌توانند.

لهستان از سال 1993 سقط جنین را ممنوع کرده و تنها به زنانی اجازه این کار را می‌دهد که یا مورد تجاوز قرار گرفته‌اند یا بارداری برای سلامتی آنان خطر داشته باشد. با این حال دولت زنانی را که مرتکب سقط جنین می‌شوند به زندان نمی‌اندازد اما پزشکانی که به این کار غیرقانونی کمک می‌کنند، مجازات می‌کند.

شفقنا
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv