سندرم عجیبی که فقط یک نفر به آن مبتلاست
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۷۸۳۷۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2020 May 10    -    ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۶
bato-adv
bato-adv
کالی مادر هامیش گفت: وضعیت وی بسیار نادر بوده و دانستن شرایط منحصر به فرد او دشوار است، زیرا هیچ کس نمی‌داند چه انتظاری را داشته باشد. وی افزود: هیچ کس نمی‌داند چه اتفاقی برای او خواهد افتاد. هامیش شش هفته قبل از موعد تولدش به دنیا آمد و وزن او بیش از یک کیلوگرم نبود و مادرش اجازه نداشت تا سه هفته پس از تولد او را به خانه ببرد.

سندرم عجیبی که فقط یک نفر به آن مبتلا است

سندرم عجیبی که فقط یک نفر به آن مبتلا استاختصاصی«تابناک با تو»؛ براساس گزارش آژانس خبری انگلیس SWNS، هامیش رابینسون ده ساله تنها فرد روی این سیاره متولد شده بدون کروموزوم 7p22.1 است، به همین دلیل نام پزشکی برای این وضعیت عجیب وجود ندارد؛ بنابراین پزشکان آن را «سندرم هامیش» می‌نامند.

این وضعیت باعث ایجاد تغییر شکل ساختاری در بدن کودک شده است، به طوری که دانشمندان خاطرنشان کردند او کلیه ای دارد که به خوبی کار می‌کند اما در قسمت فوقانی ران راست قرار دارد. آنها کلیه را از جای خود برنداشتند، زیرا در حال حاضر هیچ مشکلی برای سلامتی او ایجاد نمی کند.

دکتر (اندرو اوردن) یکی از برجسته ترین چهره‌های گفتگوی معروف «داکترز»، به برنامه آمریکایی، «اینساید ادیشن» گفت: وجود کلیه در جای دیگر بسیار نادر است و احتمال آن یک نفر در میان ۹۰۰ نفر است و ما من هنوز نشنیده ام کلیه که داخل پای فرد باشد.

به دلیل وضعیت پزشکی نادر وی هامیش از آسم شدید، مشکلات در ستون فقرات، مشکل در یادگیری و از دست دادن شنوایی رنج می‌برد و برای صحبت کردن به صدای رایانه احتیاج دارد، نکته عجیب این است که کلیه دیگر او در مکان صحیح خود قرار دارد و به طور عادی کار می‌کند.

سندرم عجیبی که فقط یک نفر به آن مبتلا است

کالی مادر هامیش گفت: وضعیت وی بسیار نادر است. دانستن شرایط منحصر به فرد او دشوار است زیرا هیچ کس نمی‌داند چه انتظاری را داشته باشد. وی افزود: هیچ کس نمی‌داند چه اتفاقی برای او خواهد افتاد.

هامیش شش هفته قبل از موعد تولدش به دنیا آمد و وزن او بیش از یک کیلوگرم نبود و مادرش اجازه نداشت تا سه هفته پس از تولد او را به خانه ببرد و بعد از آن مادرش متوجه شد که فرزندش مانند سایر فرزندان رشد نمی‌کند، زیرا او وقتی به سن ۱۷ ماهگی رسید شروع به صحبت‌کردن نکرده بود. او گفت: هامیش به هیچ وجه صحبت نمی‌کرد در هفده ماهگی کلمه mama را گفت و سپس من شش سال دیگر صبر کردم تا کلمه‌ی دیگری از او بشنوم.

یک متخصص ژنتیک، اختلال کروموزومی را تشخیص داد و از آن زمان پزشکان در تلاشند تا اطلاعاتی را در مورد این بیماری نادر جمع آوری کنند، به خصوص که وی تنها فردی است که در دنیا به چنین شرایطی مبتلا شده است.

علی‌رغم مشکلات سلامتی فراوان که این پسر از آن رنج می‌برد، او اجازه نداد که این اتفاق مانع او شود؛ بسیاری از حرکات ایما و اشاره را آموخت و علیرغم نیاز به کمک در خواندن و نوشتن، در یک مدرسه معمولی ثبت نام کرد. او که پریدن روی ترامپولین را دوست داشت، در کلاس کاراته نیز ثبت نام کرد. مادرش می‌گوید: او سعی دارد چندین کار را انجام دهد. من نمی‌دانم چگونه این کار را انجام می‌دهد، او خیلی الهام بخش من بود و فهمیدم که تولد او بزرگترین نعمت در زندگی من است.

سندرم عجیبی که فقط یک نفر به آن مبتلا است

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
خان محمدعلی آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
0
3
اللهم اشف کل مریض
یا من اسمه دواء و ذکره شفاء یا من یجعل الشفاء فیما یشاء من الاشیاء
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv