مهندس‌ها، بهترین همسران جهان هستند
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۷۱۸۶۴
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار: 2020 February 28    -    ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
bato-adv
bato-adv
این یعنی در زندگی برای تمام مشکلات اطراف تان راه حلی دارید؛ از موضوعات اساسی و بزرگ گرفته تا لوله‌های سوراخ شده و فراری دادن گربه همسایه که در حیاط شما خراب کاری می‌کند. مهندسان مشکلات روزانه را بدون نیاز به تماس با متخصص آن کار، حل می‌کنند. شما می‌توانید مطمئن باشید اگر در خانه آب به راه افتاد یا سقف خانه آتش گرفت...

مهندس‌ها، بهترین همسران دنیا هستند

مهندس‌ها، بهترین همسران دنیا هستندبه گزارش «تابناک باتو»؛ مهندسان هم مثل هر قشر دیگری ویژگی‌های خاص خود را دارند. این افراد معمولا باهوش هستند و نکاتی در شخصیت شان دارند که در ابتدا می‌تواند برای شما گیج کننده باشد، اما وقتی آن‌ها را درک کنید، خواهید فهمید که به عنوان شریک زندگی، این ویژگی‌ها مثبت واقعا مهم هستند. اگر می‌خواهید با یک مهندس زندگی کنید، خوب است به خصوصیاتش آگاه باشید.

۱. به شدت سازمان یافته هستند

این که مهندسان تمایل به مشخص بودن روند کار‌های شان دارند بر کسی پوشیده نیست. آن‌ها دوست دارند به همه وسایل شان به راحتی دسترسی داشته باشند، فناری‌های به روز در اختیار داشته باشند، روی راه حل‌ها کار کنند و در دنیای خودشان سازمان دهی داشته باشند. شاید ایده آن‌ها در رابطه با سازمان دهی، شبیه شما نباشد، اما زندگی کردن با یک مهندس به معنای احترام به راه و روش اوست. از سوی دیگر مداخله در سیستم سازمان دهی چنین افرادی می‌تواند در مولد بودن آن‌ها اختلال ایجاد کند. اگر شما شانس این را داشته باشید که با یک مهندس زندگی کنید، از زندگی‌ای سازمان یافته با کسی که دوستش دارید، لذت خواهید برد.

۲. به خوبی می‌دانند چگونه با شرایط سخت و پراسترس کنار بیایند

مهندسان با شرایط پراسترس بسیاری در حین کار خود رو به رو می‌شوند و از این جهت به خوبی می‌دانند که نباید کنترل خود را بر شرایط از دست دهند و کار غیرعاقلانه انجام دهند. اگر شریک زندگی شما یکی از این افراد منطقی است، این ویژگی مزیت بسیار خوبی برای شما خواهد بود چرا که یعنی او در شرایطی که در زندگی باید آرام و منطقی رفتار کرد، مطمئنا غیرمنطقی و احساسی رفتار نخواهد کرد.

مهندس‌ها، بهترین همسران دنیا هستند

۳. به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را به دست می‌آورند

مردان و زنانی که در حرفه مهندسی کار می‌کنند توجه زیادی برای به دست آوردن جزئیات دارند. آن‌ها تاریخ‌های خاص، چیز‌هایی که شما به آن‌ها می‌گویید، جزئیات ریز و مثل این‌ها را به خاطر می‌سپارند. این افراد با کسانی که در ارتباط هستند با فکر رفتار می‌کنند. آن‌ها الزاما این ویژگی را از طریق ابراز احساسات بسیار عاشقانه و رمانتیک نشان نمی‌دهند. بلکه آن‌ها در روز تولدتان برای شما کادویی خواهند خرید که چندین ماه پیش به آن اشاره کرده اید.

۴. پرمعنا و کوتاه سخن می‌گویند

مهندسان قادر هستند اطلاعات بسیاری را به صورت فشرده و در چند کلمه به دیگران منتقل کنند. کار کردن با اطلاعات زیاد در هر روز، باعث می‌شود آن‌ها اطلاعات را به مهم و غیرمهم دسته بندی کنند تا از این طریق انرژی و زمان خود را برای انجام کار‌ها و تمرکز روی یک پروژه اولویت بندی کنند. این خصلت در رابطه زناشویی نیز معنا پیدامی کند. اگر شما خوش شانس باشید و با یک مهندس ازدواج کنید، همسر شما تنها از کلماتی بسیار پرمعنا و کوتاه استفاده خواهد کرد.

۵. مشکلی با پذیرفتن تعهد در قبال کار‌ها یا افراد ندارند

مهندسان از جمله افراد متعهد جامعه هستند و آن‌ها تا زمانی که یک پروژه را کامل کنند، روی آن کار خواهند کرد. تعهد نسبت به انجام کار‌ها به نوعی نمایان گر نگاه بلندمدت آن هاست و این در زندگی شخصی و روابط شخصی شان نیز تجلی پیدا می‌کند. آن‌ها تمایلی به تلف کردن وقت شان برای ارتباط گیری با افراد متعدد ندارند و به دنبال روابطی جدی و باکیفیت هستند، چون کیفیت را به کمیت ترجیح می‌دهند.

۶. بسیار خلاق هستند

مهندسان مجبورند برای حل کردن مشکلات پیش روی شان و پیدا کردن راه حل‌های ممکن، بسیار خلاق باشند. این گونه خلاقیت نیازمند توان فکری بالایی است. مهندسان علاوه بر توان فکری بالا، کار‌های خلاقانه دیگری انجام می‌دهند که به قدرت فکرشان کمک می‌کند؛ مثل ساز زدن، نقاشی کردن یا سایر کار‌های سرگرم کننده. این‌ها کار‌هایی هستند که به آرامش ذهن شان کمک می‌کند. با داشتن چنین فردی در کنارتان، هرگز خانه‌ای کسل کننده نخواهید داشت.

۷. توانایی خوبی در اقرار به اشتباهات خود و اصلاح آن دارند

از آن جایی که کار مهندسان به آزمون و خطای بسیاری نیاز دارد، آن‌ها یاد می‌گیرند روی استراتژی‌های شان مدام تامل و بازنگری کنند. این ویژگی به صورتی زیبا در رابطه زناشویی آن‌ها نیز معنا پیدا می‌کند و احتمال امتحان رفتار‌هایی که ممکن است نتایج خوبی در بر نداشته باشد و مثلا شما را عصبانی کند، در آن‌ها وجود دارد، بنابراین بعد از آن به دنبال راه‌هایی برای تغییر این رفتار‌ها در راستای دست یابی به نتایجی بهتر، خواهند بود. اگر شما با چنین کسی زندگی کنید، به خاطر ویژگی‌های خوب او جشن بگیرید، قدر استعداد‌های آن‌ها را بدانید، به او نشان دهید که کار سرسختانه اش را می‌بینید و مهم‌تر از همه، از داشتن چنین همراه متفکری لذت ببرید.

۸. توانایی این را دارند که از قبل برای انجام کاری فکر کنند و طرحی برای انجام آن داشته باشند

زندگی با یک مهندس به این معناست که شما همواره برنامه‌ای برای آخر هفته، مسافرت بعدی، برنامه غذایی، آینده خود یا آینده سرمایه تان دارید. برخی اوقات، فهمیدن این که چه چیزی در فکر این افراد می‌گذرد، کار دشواری است، ولی در نهایت می‌توانید مطمئن باشید اگر طبق برنامه آن‌ها عمل کنید، در وضعیت مناسب و امنی قرار خواهید گرفت و جایی برای نگرانی وجود نخواهد داشت.

مهندس‌ها، بهترین همسران دنیا هستند

۹. تنبل نیستند

مهندسان درواقع کمتر استراحت می‌کنند و همواره در حال کار کردن هستند. حتی در روز‌های تعطیل و مرخصیف کار خود را در ذهن شان ادامه می‌دهند. آن‌ها ممکن است برای مدتی کاری را کنار بگذارند تا راه حل عملی کردنش را پیدا کنند، ولی درواقع آن را رها نمی‌کنند و به ندرت دلسرد می‌شوند. آن‌ها می‌دانند هموراه راه حلی وجود دارد و تنها باید آن را پیدا کنند. این ویژگی آن‌ها را به همراهانی باورنکردنی تبدیل می‌کند چرا که تا وقتی امکان داشته باشد، به دنبال حل کردن مشکلات در رابطه زناشویی خواهند بود.

۱۰. روی مشکلات برای پیدا کردن راه حل‌های بهتر کار می‌کنند

این یعنی در زندگی برای تمام مشکلات اطراف تان راه حلی دارید؛ از موضوعات اساسی و بزرگ گرفته تا لوله‌های سوراخ شده و فراری دادن گربه همسایه که در حیاط شما خراب کاری می‌کند. مهندسان مشکلات روزانه را بدون نیاز به تماس با متخصص آن کار، حل می‌کنند. شما می‌توانید مطمئن باشید اگر در خانه آب به راه افتاد یا سقف خانه آتش گرفت، آن‌ها از حل این واقعا چیز‌های جدید کشف خواهند کرد.

منبع: ماهنامه همشهری

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۴
ناشناس
|
Seychelles
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
2
51
حالا الزاما نمیشه به همه تعمیم داد... ولی یه مهندس واقعی ( که الان بسیار کم پیدا میشه... گر چه خیلی ها مدرک بدست هستن) خصوصیات فوق را باید داشته باشد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
21
22
از هر صد هزار تا مهندس یکیش شاید اینجور ک گفتین باشه ...
سکینه
|
-
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
6
30
در هر قشری میشه دید و اختصاص به مهندسین نداره در واقع این واژه برای انسانهای سخت کوش و باهوش و .......معنا پیدا میکنه بهترین همسران دنیا را در هر شغلی پیدا مبشه اگر وسعت نظر داشته باشیم.......
سیدحسنی3نیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
2
30
خواهش میکنم چوب کاری نفرمایید
خوبی از خودتونه
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
یعنی تو هم مهندسی? امان از دانشگاه آزاد....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
2
15
هیچی تو این دنیا قطعی نیست.همه نسبیه....ولی معمولا خصوصیات یه مهندس همینه.....من خودم مهندسم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
7
22
ای کاش اداره کشورها رو هم از این سیاستمداران می‌گرفتند می‌دادند به مهندس‌ها
تمشک طلایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
8
10
اصلا این حرف شما درست نیست چون هرکس قبل از این در رشته ای تخصص پیدا کند شخصیت خاص خود را دارد ودر خانواده و جامعه خاص خود بزرگ شده و دیگر این که تفاوت فردی کل انسان ها را ازهم متمایز می سازد حتی دوقلوهای یکسان زا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
5
11
زیبا و واقعی
رصا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
0
18
درصدی از اینها صدق میکنه. البته اگر کسی از خوبای مهندسی باشه بیشترش صدق میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
17
29
البته منظورش مهندسهای واقعیه نه این مدرک گرفته های دانشگاه آزاد که دیپلم رو هم بزور گرفته اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
0
2
همسر من کاملا این موارد را دارد خیلی برام جالب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
0
0
باسلام من خودم کادر پزشکی ام.از قشر پزشکی که هزاران برابر بهترند .مردانشون واقعا مردهسن .تقریبا میشه گفت که درست نوشتن.البته تو هر قشری خوب و بدهسش.
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv