کشف نخستین مورد ابتلا به کرونا در قطر
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۷۱۳۴۲
تاریخ انتشار: 2020 February 19    -    ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
bato-adv
bato-adv
وزارت بهداشت قطر اعلام کرد که اولین مورد کرونا ویروس از نوع MERS «سندروم تنفسی خاور میانه» در قطر تشخیص شده است. این دومین مورد ابتلا به این ویروس در طی دو سال گذشته است.

وزارت بهداشت قطر در بیانیه ای گفت: "فرد مبتلا به کرونا ویروس مرد 65 ساله قطری است که برای دریافت کمک های پزشکی و درمان لازم؛ در بیمارستان بستری شده است".

در عین حال وزارت بهداشت قطرتصریح کرد: "مرس یک بیماری تنفسی حاد است که یکی از انواع کرونا ویروس ها باعث ایجاد آن می شود و این ویروس از کروناویروس جدید باعث اپیدمی فعلی ذات الریه در چین و فراتر از آن شده است؛ نظر به مبدأ عفونت، نحوه سرایت و شدت آن متفاوت است.

وزارت بهداشت قطر به شهروندان توصیه کرد که از تماس با شترها که منبع ویروس MERS هستند، خودداری شود. مقامات بهداشت قطر تأکید کردند که "هیچ موردی از نوع جدید کرونا که از ماه دسامبر در چین شناسایی شد، در قطر تشخیص نشده است.

کرونا ویروس «مرس» گونه ای جدیدتر از این ویروس است که در سپتامبر سال 2012 در مردی 60 ساله در عربستان سعودی کشف شد که به مرگ بیمار انجامید.. شیوع این کروناویروس به نام سندرم نارسایی تنفسی خاورمیانه شناخته شده‌است.

گفتنی است، ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی 2019 در شهر «ووهان» مرکز استان هوبی شروع شد، علاوه بر استان‌های چین به ۲۴ کشور دیگر در جهان نیز سرایت کرده است.

اسپوتنیک

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv