۳سال زندان به‌خاطر آتش‌زدن پرچم اسرائیل
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۷۱۲۴۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: 2020 February 18    -    ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
bato-adv
bato-adv
دادگاه بحرین یک شهروند این کشور را به اتهام آتش زدن پرچم رژیم اسرائیل به ۳ سال زندان محکوم و درخواست تجدیدنظر در حکم وی را نیز رد کرد.

دادگاه بحرین یک شهروند این کشور را به اتهام آتش زدن پرچم رژیم اسرائیل به ۳ سال زندان محکوم و درخواست تجدیدنظر در حکم وی را نیز رد کرد.

به گزارش تارنمای شبکه خبری الجزیره، این شهروند بحرینی در تظاهراتی در حمایت از ملت فلسطین در ماه مه گذشته (اردیبهشت) پرچم رژیم اسرائیل را به آتش کشیده و به همراه ۱۰ نفر از دوستانش در روستای محل سکونت خود علیه این رژیم شعار سر داده بود.

رسانه های اسرائیلی هم به این موضوع پرداختند. روزنامه «تایمز اسرائیل» در این باره نوشت که حکم دادگاه بحرین باعث خشم بسیاری از بحرینی ها شده و کاربران شبکه های اجتماعی در این کشور این حکم دادگاه را در جهت تلاش حکومت بحرین برای نزدیک تر شدن به اسرائیل و عادی سازی روابط با این رژیم می دانند.

این روزنامه به ذکر نمونه ای از گسترش روابط بحرین و اسرائیل هم اشاره کرد و نوشت: دسامبر گذشته (آذر) خاخام قدس اشغالی به بحرین سفر و با «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین هم دیدار کرد.

«خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین نیز در تیرماه ۹۸ هم در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» به ادامه تلاش های کشورش برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: منامه خواستار صلح با اسرائیل است.

وزیر خارجه بحرین همچنین در نشست اضطراری اتحادیه عرب با موضوع اعلام معامله قرن هم در موضع گیری متفاوت با اکثر وزیران خارجه اتحادیه عرب اعلام کرد که کشورش با خوشبینی به معامله قرن نگاه می کند و خواهان بررسی وجوه مثبت آن است.

بحرین در چارچوب عادی سازی روابط خود با اسرائیل تیر ماه گذشته نیز میزبانی نشستی اقتصادی با ابتکار دولت آمریکا با موضوع فلسطین بود.

این نشست که از آن به عنوان فاز اقتصادی معامله قرن یاد می شود با مخالفت بسیاری از کشورهای منطقه از جمله گروه های فلسطینی مواجه شد.

ایرنا

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
0
1
جناب خبر نگار این قانون درباره آتش زدن پرجم کلیه کشور ها جاری است ( بجز زمان جنگ و پرچم کشور متخاصم) و بیطی به اسراییل و عیر ندارد.
ناشناس
|
-
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
0
1
پرچم یک کشور صرفا مربوط به سیاستمداران یا نظامیان آن کشور نیست بلکه به تمام مردم آن کشور ( کودکان - زنان و مردان با هر شغل و گرایش مذهبی و سیاسی ) تعلق دارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
0
0
از نظر من که پرچم هر جا رو دوست دارن آتیش بزنن. چه فرقی میکنه؟> اگر کشور صاحب اون پرچم دارای قدرت باشه که اصلا اهمیتی نداره و اگر هم نباشه که دیگه اصلا اهمیت نداره

ولی یقینا هیچ جای دنیا، حتی کشورهای مدعی آزادی بیان و حقوق بشر هم یک خط قرمزهایی مثل هلوکاست دارن که بزرگش کردن و اگر کسی، حتی به حق راجع بهش حرف بزنه، میندازنش زندان که به دیگری سرایت نکنه. بحرین هم از این قاعده جدا نیست
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv