مهم‌ترین موضوعات علمی که ترامپ مخالف آنهاست!
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۷۱۱۵۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: 2020 February 18    -    ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۷
bato-adv
bato-adv
دونالد ترامپ این مرد جنجالی که اکنون رئیس جمهور آمریکا است در طول مبارزات انتخاباتی خود اظهارات بسیاری داشت که بعداً آن را اصلاح کرد یا بدون تغییر ماند. برخی از این گفته‌ها مربوط به علوم و بودجه آمریکا از پروژه‌های علمی بود. در این گزارش به مهمترین موضوعات علمی که ترامپ در برابر آن‌ها ایستاد، خواهیم پرداخت.

مهم‌ترین موضوعات علمی که ترامپ مخالف آنهاست!

مهم‌ترین موضوعات علمی که ترامپ مخالف آنهاست!اختصاصی«تابناک با تو»؛  دونالد ترامپ این‌مرد جنجالی که اکنون رئیس جمهور آمریکا است در طول مبارزات انتخاباتی خود اظهارات بسیاری داشت که بعداً آن را اصلاح کرد یا بدون تغییر ماند. برخی از این گفته ها مربوط به علوم و بودجه آمریکا از پروژه های علمی بود. در این گزارش به مهمترین موضوعات علمی که ترامپ در برابر آنها ایستاد، خواهیم پرداخت.

۱. تغییرات آب و هوایی
ترامپ به تغییرات آب و هوایی و انرژی جایگزین اهمیتی نمی‌دهد و به نظریه‌های توطئه‌ای که این ایده را به چالش می کشند معتقد است. ترامپ همچنین از انرژی وابسته به مشتقات نفت پشتیبانی می کند. و از همان ابتدا خواستار خروج آمریکا از توافق نامه اقلیمی پاریس بود. آمریکا پس از چین دومین تولید کننده بزرگ گازها به عنوان پسماند است. گازها باعث گرم‌شدن کره زمین می شود و آسیب‌های زیادی به محیط‌زیست وارد می‌كند.

مهم‌ترین موضوعات علمی که ترامپ مخالف آنهاست!

۲. محیط زیست
وقتی از ترامپ سؤال شده بود کدام بخش از دولت را برای افزایش بازده مادی حذف خواهد کرد، وی در پاسخ گفت: او بخش محیط زیست یا به اصطلاح سازمان حفاظت از محیط زیست را حذف خواهد کرد. وظایف آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا فقط به طبیعت آمریکا محدود نمی شود بلکه طبیعت کل جهان را شامل می‌شود و ‌دغدغه‌هایی همچون حفظ آب و پاکی هوا، حفظ سلامت انسان و غیره دارد.

۳. واکسیناسیون
یک فرضیه غلط وجود دارد که توسط دانشمندی به نام اندرو ویکفیلد منتشر شده است که ادعا می کند زدن واکسن به ویژه MMR به کودکان منجر به اوتیسم می شود و ترامپ معتقد به این ایده و مروّج آن است.

مهم‌ترین موضوعات علمی که ترامپ مخالف آنهاست!

۴. خواب
ترامپ به نیاز انسان به ساعات خوابِ توصیه شده توسط دانشمندان که ۷ تا ۹ ساعت است اعتقاد ندارد و ادعا می کند ۳ یا ۴ ساعت خواب برای انسان کافی است.

مهم‌ترین موضوعات علمی که ترامپ مخالف آنهاست!

دانشمندان ثابت کرده اند نداشتن خواب کافی باعث کاهش توانایی فرد در تفکر منطقی، خصمانه تر شدن و عدم توانایی کنترل احساسات می شود. علاوه بر این کمبود خواب تأثیرات منفی بر حافظه بلند مدت دارد.

۵. فضا
پسری کوچک از ترامپ نظر او را درمورد ناسا پرسید، پاسخ ترامپ این بود: فضا فوق العاده است، اما اکنون ما مشکلات بیشتری در زمین داریم. ما پول زیادی نداریم.
اما به نظر می رسد ترامپ از این نکته غافل شده است که ناسا در واقع بازگشت مالی به دولت آمریكا دارد و بودجه ای که آمریکا در ناسا خرج می کند فقط ۴ دهم درصد از کل بودجه آمریکاست.

مهم‌ترین موضوعات علمی که ترامپ مخالف آنهاست!

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
روشنفکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
12
8
پرزیدنت ترامپ یکی از نوابغ عصر حاضر هستند. مطمئنن دلایل عقلانی زیادی برای ابراز این نظرات دارند. بنده قویا نظرات ایشان زا تایید می نمایم
پاسخ ها
سعید
| |
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
جلب توجه نکن
ناشناس
| |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
نیاموختی جانم نیاموختی
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv