بی‌بند و باری جنسی خطر سرطان را افزایش می‌دهد
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۷۱۱۱۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2020 February 17    -    ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
bato-adv
bato-adv
تحقیقات جدید نشان می دهد داشتن رابطه با شرکای مختلف جنسی می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.این تحقیق، پژوهش‌های پیشین مبنی بر ارتباط عفونت‌های مقاربتی با ایجاد چندین تومور و ابتلا به هپاتیت را تأیید می‌کند.

تیمی از پژوهشگران در مطالعات اخیر خود دریافتند زنانی که سلامت رابطه و زندگی جنسی نداشته و با افراد مختلف آمیزش می‌کنند، نسبت به دختران باکره و یا زنانی که با یک نفر ازدواج‌کرده و رابطه داشته‌اند، دو برابر (91 درصد) بیشتر درخطر ابتلا به سرطان هستند.

در این پروژه تحقیقاتی، داده‌های 5 هزار و 722 نفر بزرگ‌سال 50 ساله و بالاتر، مورد تجزیه‌وتحلیل قرارگرفته و ارتباط مستقیمی بین فردی که با اشخاصی زیادی رابطه جنسی برقرار کرده و مدت‌زمان سلامت او مشاهده‌شده است.

افرادی که در مسائل جنسی بی‌قید بوده و از سلامت جسمی کمتری برخوردار هستند، معمولاً جوان‌تر بوده و تمایل بسیاری به کشیدن سیگار و مصرف نوشیدنی‌های الکلی دارند و هر هفته به انجام فعالیت‌های بدنی و ورزشی سنگین می‌پردازند.

جالب اینجاست، خطر ابتلا به سرطان در مردانی که در طول زندگی خود دو تا چهار شریک جنسی داشته‌اند، 57 درصد بیشتر از افرادی است که فقط یک شریک جنسی داشته و یا مجرد مانده‌اند و مردانی که بیش از ده شریک جنسی را گزارش داده‌اند، 69 درصد بیشتر دچار سرطان شده‌اند. این مسئله در زنانی که بیش از 5 و تا 10 شریک جنسی داشته‌اند، 64 درصد بیشتر از زنانی بوده که یا مجرد بوده و یا با یک شریک جنسی، زندگی کرده‌اند.

این تحقیق تنها به بررسی آماری این مساله پرداخته است و دلیل آن را جستجوی نکرده است اما یافته‌های پیشین نشان می‌دهند که عفونت‌های مقاربتی با ایجاد چندین تومور و ابتلا به هپاتیت ارتباط دارد. درواقع این تحقیق جدید تأکید می‌کند که احتمال ایجاد سرطان در افراد بی‌قید که از سلامت جنسی کمی برخوردارند، در سنین بالا افزایش پیدا می‌کند.

سیناپرس

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
0
14
می دانید که در بررسی ها و آمار گیری های علمی باید همه عوامل را در نظر گرفت...... کسانی که بی بند و ابری جنسی دارند معمولا مسائل دیگری هم در زندگی دارند مثلا اکثرشان بسیار نوشیدنی الکلی استفاده می کنند یا مقدار زیادی دخانیات و.. .استفاده می کنند
ممکن است آنچه موجب شده سرطان در آن ها زیاد شود عوامل ثانویه مثل نمونه های ذکر شده بوده باشد نه خود بی بند و باری جنسی
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv