دو زن روسِ مشکوک به کرونا از قرنطینه گریختند
bato-adv
کد خبر: ۱۷۰۷۹۳
تاریخ انتشار: 2020 February 13    -    ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
دو زن مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا که در روسیه قرنطینه شده بودند می‌گویند که به دلیل عدم رسیدگی پزشکان، شرایط نامناسب بیمارستان و ترس از آلوده شدن بیشتر از این مرکز درمانی گریخته‌اند.

به نقل از رسانه فارسی زبان؛ دو زن مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا که در روسیه قرنطینه شده بودند می‌گویند که به دلیل عدم رسیدگی پزشکان، شرایط نامناسب بیمارستان و ترس از آلوده شدن بیشتر از این مرکز درمانی گریخته‌اند.

یکی از این زنان روس برای فرار از قرنطینه از پنجره بیمارستان بیرون پریده و دیگری با غیرفعال کردن قفل الکترونیکی درِ خروجی از بیمارستان گریخته است.

یکی از از این زنان در اینستاگرامش نوشته است که چهار روز پس از بازگشت از چین، پسرش با تب و سرفه مواجه می‌شود و آنها به اورژانس مراجعه می‌کنند. پزشکان ابتدا تشخیص می‌دهند که فرزندش به یک نوع ویروس که عامل بروز عفونت تنفسی است، مبتلا شده و سپس مادر و پسر را برای انجام آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا به بیمارستان انتقال می‌دهند.

فرزند این زن پس از چند روز درمان شده است اما این زن می‌گوید که پرسنل بیمارستان اهمیتی به مسائل حفاظتی مثل داشتن ماسک و لباس‌های محافظ نمی‌دادند. این زن روز پنجم پس از آن که احساس بد حالی بیشتری می‌کند، تصمیم می گیرد از طریق پنجره بیمارستان فرار کند.

زن دیگری نیز در شهر سن‌پترزبورگ پس از بازگشت از چین با گلو درد مواجه می‌شود و به اورژانس مراجعه می‌کند. پزشکان به او می گویند که پس از انجام آزمایش تشخیص ویروس کرونا و در صورتی که نتیجه آن منفی باشد، بعد از ۲۴ ساعت می‌تواند بیمارستان را ترک کند اما روز بعد به او می‌گویند با این که نتیجه آزمایش منفی است ولی باید دو هفته دیگر در قرنطینه بیمارستان بماند.

این زن روس پس از ابراز شکایت‌های بسیار از شرایط قرنطینه‌اش در بیمارستان، سرانجام به طور اتفاقی نحوه باز کردن قفل الکترونیکی درِ قرنطینه را یاد می‌گیرد و موفق می‌شود به این روش از بیمارستان فرار کند.

برترین ها

نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار